Northern Ireland Open 2021: Ronnie O'Sullivan wygrał z Stuartem Carringtonem - snooker

11/10/2021, 10:33 GMT+2

Niecałej godziny potrzebował Ronnie O'Sullivan do pokonania Stuarta Carringtona 4:0 na start Northern Ireland Open. Ostatnie trzy lata sześciokrotny mistrz świata przegrywał z Juddem Trumpem w finale imprezy i będzie chciał to zmienić.

Ronnie O'Sullivan to sześciokrotny mistrz świata

Znakomicie rozpoczął turniej Northern Ireland Open Ronnie O'Sullivan, gładko pokonując Stuarta Carringtona 4:0. Tym samym wysłał jasny sygnał Juddowi Trumpowi, z którym przez ostatnie trzy lata przegrywał w finale imprezy.
Organizatorzy tak ustawili drabinkę turniejową, że obaj rywale są w różnych połówkach drabinki, co sprawia, że mogą trafić na siebie w finale zawodów rozgrywanych w Waterfront Hall w Belfaście. Oczywiście daleka do tego droga, ale "Rakieta" zaczął rewelacyjnie.
Szczególnie imponująca było trafianie oraz pozostawianie odstawnych.

Liczy na lepszy sezon

W poprzednim sezonie O'Sullivan nie wygrał żadnego turnieju, choć dotarł aż do pięciu finałów.
Sześciokrotny mistrz świata podkreślał, że chce zmienić podejście do snookera, aby być bardziej zrelaksowanym i nie skupiać się na wynikach. Widać to było podczas spotkania z Carringtonem.
O przygotowaniach opowiedział podczas wizyty w studiu Eurosportu.
- Ostatni czas to siłownia i sporo treningu. Tak to u mnie wyglądało. Trochę też gotowałem i spędzałem czas z rodziną. Można powiedzieć, że po prostu żyłem - stwierdził Anglik.
Pierwszego frejma zakończył w zaledwie 10 minut brejkiem 90-punktowym. Kolejna partia trwała jeszcze krócej, bo 9 i pół minuty, co pokazało dobre przygotowanie "Osy".
Rywal miał szansę w czwartym frejmie, jednak 120 punktów O'Sullivana, oznaczające 1108. setkę w karierze, dało zwycięstwo w niecałą godzinę.
Kolejnym przeciwnikiem "Rakiety" będzie Andy Hicks. Po raz pierwszy obaj zawodnicy rywalizowali podczas mistrzostw Wielkiej Brytanii w 1992 roku.
Judd Trump pokonał Andrew Paggeta 4:1 i zmierzy się z Chińczykiem Gao Yangiem.
Autor: fira / Źródło: eurosport.pl