Judd Trump awansował do ćwierćfinału International Championship

07/08/2019, 16:12 GMT+2

Judd Trump pokonał rodaka Joe Perry’ego 6:2 i awansował do ćwierćfinału International Championship rozgrywanego w chińskim Daqing. Tym samym Anglik, tegoroczny mistrz świata, wróci w poniedziałek na pozycję lidera rankingu World Snooker, wyprzedzając innego angielskiego gracza Ronniego O’Sullivana. Transmisje z zawodów w Eurosporcie i Eurosport Playerze.

Judd Trump

Pochodzący z Bristolu Trump w karierze wygrał trzy turnieje rankingowe, w tym zdobył tytuł mistrza świata w maju tego roku w Sheffield. W środę 28-latek w 1/8 finału International Championship pokonał Joe Perry'ego 6:2 i zapewnił sobie nagrodę w wysokości co najmniej 21,5 tysiąca funtów.
Ważniejsze jest jednak to, co stanie się w najbliższy poniedziałek. Tego dnia angielski snookerzysta ponownie zostanie numerem jeden światowego rankingu. Tym samym wróci na pozycję lidera, którą ostatnio zajmował w 2013 roku.

Selby też w ósemce

Aktualny mistrz świata z Crucible nie krył radości po triumfie i awansie do najlepszej ósemki zawodów.
- Zawsze dobrze być numerem jeden. Mark Selby bardzo długo był liderem, ale dobrze wrócić na to miejsce po latach. Każdy, kto mówi, że nie chce być na pierwszej pozycji rankingu, po prostu kłamie - ocenił Trump.
W ćwierćfinale turnieju w Daqing zmierzy się z kolejnym Anglikiem Tomem Fordem, który wyeliminował swego rodaka Andrew Higginsona 6:4.
Natomiast Selby po zaciętej walce pokonał 6:5 Gary'ego Wilsona.
Transmisje z chińskiego turnieju w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
Autor: fira / Źródło: eurosport.pl, World Snooker