Zwycięstwo równo po jedenastu latach. Pechowy występ Polki

Akt. 03/02/2024, 15:45 GMT+1

Sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen wygrała Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger. Drugie miejsce zajęła Japonka Sara Takanashi, a trzecia była Niemka Katharina Schmid. Anna Twardosz nie awansowała do drugiej serii, plasując się na 31. pozycji.

Jacqueline Seifriedsberger wygrała sobotni konkurs kobiet w Willingen

Twardosz skoczyła 94 m i uzyskała notę 19,6 pkt. Do drugiej serii zabrakło jej tylko 0,6 pkt. W konkursie startowały 34 zawodniczki.

Skok Anny Twardosz w 1. serii konkursu kobiet w Willingen

Seifriedsberger wygrała w Willingen

Seifriedsberger prowadziła po pierwszej serii. Skoczyła 125, a następnie 127 metrów i otrzymała notę 161,4 pkt. Takanashi uzyskała 119,5 m i 130,5 m - 157,3 pkt, natomiast Schmid 119,5 m i 130 m - 152,8 pkt.
Seifriedsberger drugi raz w karierze wygrała zawody PŚ. Poprzednim razem triumfowała równo 11 lat temu - 3 lutego 2013 roku.

Liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 869 pkt pozostaje Słowenka Nika Prevc, która w sobotę była 15. Druga jest Japonka Yuki Ito, tracąca do niej 158 pkt. Na trzeciej pozycji plasuje się Austriaczka Eva Pinkelnig - 671 pkt.