Skoki narciarskie Zakopane 2024. Clemens Aigner wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego

16/03/2024, 20:17 GMT+1

Austriak Clemens Aigner zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek, zajął piąte miejsce. Pecha miał Włoch Andrea Campregher, który upadł po najdłuższym skoku dnia. W niedzielę odbędą się ostatnie zawody sezonu.

Skok i upadek Campreghera z 1. serii konkursu w Szczyrku

Aigner, skacząc na odległość 136,5 i 135,5 m, zgromadził 268,3 pkt. Jego rodak, prowadzący w klasyfikacji generalnej drugiej ligi skoków narciarskich Maximillian Ortner (133,5 i 137 m) był drugi, tracąc do triumfatora cztery punkty. Trzecie miejsce z dorobkiem 262,3 pkt zajął Niemiec Markus Eisenbichler (134,5 i 136 m).
Wąsek (136 i 135 m) z 260,1 pkt uplasował się na piątej pozycji. Do dziesiątki wskoczył też Andrzej Stękała. Zawodnik zakopiańskiego AZS po skokach na 133,5 i 138,5 otrzymał notę 246,2 i zakończył zawody na dziewiątym miejscu.

Daleki skok i upadek Campreghera

W sobotnim konkursie punkty zdobyli także 11. Tymoteusz Amilkiewicz, 14. Klemens Murańka, 17. Kacper Juroszek i 21. Jakub Wolny.
Do finału nie zdołali awansować 31. Adam Niżnik, 37. Łukasz Łukaszczyk, 39. Marcin Wróbel, 40. Kacper Tomasiak, 41. Klemens Joniak, 43. Tomasz Pilch oraz 48. Jan Habdas.
Podczas pierwszego konkursu PK w Zakopanem 60 zawodników startowało w dobrych warunkach pogodowych. Wprawdzie momentami padał deszcz, ale wiejący pod narty wiatr pozwolił na dalekie skakanie. Najdłuższą, 145-metrową próbę oddał Campregher. Włoch jednak skok podparł, a następnie upadł, zajmując ostatecznie 25. lokatę.

Andrea Campregher zaliczył upadek podczas sobotniego konkursu PK w Zakopanem

W niedzielę w samo południe na Wielkiej Krokwi rozegrany zostanie drugi konkurs. Będzie to jednocześnie finał całego cyklu Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie.