Austriaczka wygrała konkurs w Oberstdorfie, Słowenka turniej Dwóch Nocy

01/01/2024, 19:12 GMT+1

Reprezentantka Austrii Eva Pinkelnig wygrała w poniedziałek zaliczany do Turnieju Dwóch Nocy konkurs skoków narciarskich w Oberstdorfie. W całym minicyklu, obejmującym również wcześniejsze zawody w Garmisch-Partenkirchen, triumfowała Słowenka Nika Prevc.

Eva Pinkelnig wygrała konkurs kobiet w Oberstdorfie

Pinkelnig skoczyła 132,5 m i 129 m, co dało jej 272,1 pkt. Druga Kanadyjka Abigail Strate uzyskała 269,4 pkt po skokach na 131 m i 128,5 m. Na trzecim stopniu podium ex aequo stanęły Norweżka Eirin Maria Kvandal i Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger, które zdobyły po 261,6 pkt.

Zaliczka z Ga-Pa wystarczyła

Prevc uplasowała się na piątej pozycji, ale mogła cieszyć się z triumfu w Turnieju Dwóch Nocy, w którym zgromadziła 527,7 pkt i o 9,6 wyprzedziła Pinkelnig. Słowenka w sobotę wygrała konkurs w Garmisch-Partenkirchen.

Skok Prevc z 2. serii sobotniego konkursu w Garmisch-Partenkirchen

Liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Francuzka Josephine Pagnier, która ma 388 pkt. Za nią plasują się Prevc - 321 i Kvandal - 311.