Nie żyje polski skoczek narciarski. Były mistrz świata juniorów miał 37 lat

Akt. 07/01/2024, 18:00 GMT+1

Bardzo smutne informacje napłynęły ze Skrzypnego. Nie żyje świetny przed laty polski skoczek narciarski Mateusz Rutkowski. Były reprezentant Polski i mistrz świata juniorów zmarł w wieku 37 lat.

Mateusz Rutkowski nie żyje

Tragiczną informację potwierdził w niedzielę Polski Związek Narciarski.
Mateusz Rutkowski był wielką nadzieją naszych skoków narciarskich. W 2004 roku został pierwszym Polakiem, który wywalczył mistrzostwo świata juniorów. W norweskim Strynie ustanowił przy okazji rekord skoczni K-90 Bjokelibakken - 104,5 metra. Dzięki temu wyprzedził m.in. drugiego na podium Austriaka Thomasa Morgensterna, który potem odnosił wielkie sukcesy w gronie seniorów.
Podczas tego samego czempionatu sięgnął też po srebro w drużynie, startując z Kamilem Stochem, Stefanem Hulą i Dawidem Kowalem.

W seniorach nie nawiązał do sukcesów

W tym samym roku został trzecim Polakiem, który w locie przekroczył granicę 200 metrów. Na skoczni mamuciej w słoweńskiej Planicy osiągnął 201,5 metra.
Niestety, kariera Rutkowskiego nie poszła w dobrym kierunku. Zawodnik po swoich wielkich sukcesach miał poważne problemy dyscyplinarne i po sezonie 2004/05 został wykluczony z kadry narodowej. Po raz ostatni w zawodach FIS zaprezentował się w 2006 roku, zajmując 32. pozycję w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Velenje.
Po zakończeniu kariery zawodniczej Rutkowski należał do zarządu Klubu Sportowego Rutkow-ski.