Turniej Czterech Skoczni Bischofshofen 2020: Dawid Kubacki - skoki z pierwszej i drugiej serii - Skoki narciarskie

06/01/2020, 18:47 GMT+1

Dawid Kubacki pokazał moc w Bischofshofen. Polak w obu seriach ostatniego konkursu 68. Turnieju Czterech Skoczni zdeklasował przeciwników i zasłużenie wygrał.

W pierwszej serii poniedziałkowego konkursu Kubacki poleciał spokojnie, a co najważniejsze daleko. 143 m to tylko o dwa metry krócej od rekordu skoczni należącego zresztą do niego. Polak nie dał żadnych szans w parze Słoweńcowi Cene Prevcovi, który uzyskał 132 m.
W finale, jako lider, również skoczył najdalej ze wszystkich - 140,5 m. To był nokaut.
Kubacki mógł wyciągnąć ręce w geście zwycięstwa. Jego łączna nota to 300,9 pkt. Drugie miejsce zajął Karl Geiger (291), a trzecie Marius Lindvik (289,4).
W klasyfikacji generalnej TCS Kubacki uzbierał łącznie 1131,6 pkt. Lindvik stracił do niego 20,6 pkt, a Geiger 23,2.

Małysz, Stoch i Kubacki

Kubacki został trzecim - po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu - reprezentantem Polski na liście zwycięzców tej prestiżowej imprezy. W dwóch pierwszych konkursach - w Oberstdorfie i w Garmisch-Partenkirchen - plasował się na trzecim miejscu. A w austriackim Innsbrucku był drugi.
Dopiero w Bischofshofen doczekał się wygranej (drugiej w karierze w pucharowych zawodach - pierwszy triumf odniósł 13 stycznia 2019 w Predazzo).
Urodzony w Nowym Targu niespełna 30-letni zawodnik jeszcze nigdy nie stał na podium Turnieju Czterech Skoczni. Najwyższe, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej TCS zajął w ubiegłym roku.

Największym sukcesem Kubackiego jest tytuł mistrza świata, który zdobył na skoczni normalnej w Seefeld 1 marca 2019. W dorobku ma także m.in. brązowy medal olimpijski z Pjongczangu wywalczony w turnieju drużynowym.
Cały sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich można śledzić na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze. Relacje na żywo w Eurosport.pl.
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl