Tomasz Pilch wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Brotterode - skoki narciarskie

21/02/2021, 11:35 GMT+1

Kolejne znakomite wieści z niemieckiego Brotterode. Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich wygrał tam Tomasz Pilch, a na najniższym stopniu podium stanął Maciej Kot.

Brotterode biało-czerwone było już w sobotę. Tego dnia ze swojego pierwszego triumfu od ośmiu lat cieszył się Stefan Hula, a wszyscy czterej Polacy zmieścili się w czołowej siódemce.

Wszyscy w czołowej dziesiątce

Choć o poprawienie tamtych rezultatów nie było łatwo, to w drugim konkursie to się udało, bo na podium znalazło się aż dwóch skoczków z naszego kraju.
Wygrał Pilch, który skakał w zawodach odpowiednio 115,5 i 111 m. Wystarczyło to, by wyprzedzić Japończyka Junshiro Kobayashiego (111,5 i 109,5 m) o nieco ponad trzy punkty. Z sukcesu cieszyć się może też Kot, który próbami na 112,5 i 110,5 m wyskakał trzecie miejsce.
Na tym dobrych wieści nie koniec. Szósty był sobotni zwycięzca Hula (114 i 110 m), a dziewiąty Aleksander Zniszczoł (107,5 i 110 m).
W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Austriak Markus Schiffner (669 pkt) przed swoimi rodakami Ulrichem Wohlgenanntem (461) oraz Stefanem Rainerem (411). Siódmy jest Zniszczoł (341), a dziewiąty Kot (329).
Następne zawody PK zaplanowano na weekend 13-14 marca w Zakopanem.
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl