Stefan Hula wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Brotterode - skoki narciarskie

21/02/2021, 06:34 GMT+1

Kapitalny występ polskich skoczków narciarskich w konkursie Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Wygrał Stefan Hula, a w czołowej siódemce zmieścili się jeszcze Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Hula uzyskał 113 i 115,5 m i był minimalnie lepszy od sklasyfikowanego na drugim miejscu Austriaka Markusa Schiffnera, który stracił do Polaka 0,6 pkt. Trzecie miejsce zajął Japończyk Junshiro Kobayashi.

Piąty Pilch oddał skoki na 113,5 i 111 m, szósty Zniszczoł - na 110 i 113,5, a siódmy Kot - na 108,5 i 110 m.
W klasyfikacji generalnej zdecydowanie prowadzi Schiffner, który zgromadził 619 punktów. Z Polaków najlepszy jest siódmy Zniszczoł - 312 pkt.

Minęło ponad osiem lat

Hula ostatnie zwycięstwo w PK Kontynentalnym odniósł na początku lutego 2013 roku. Na powtórkę czekał zatem długo, bo ponad osiem lat. Co ciekawe, w tamtym konkursie w Planicy tuż zanim uplasował się Stefan Kraft, a startowali również inni zawodnicy, którzy dziś błyszczą w Pucharze Świata - 21. był Robert Johansson, a dopiero 49. Markus Eisenbichler.
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl, PAP