Skoki narciarskie Wisła 2021: Kamil Stoch najlepszy z Polaków w kwalifikacjach

03/12/2021, 16:19 GMT+1

Kamil Stoch po skoku na 122,5 metra zajął 10. miejsce w piątkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Wiśle. Był najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski.

Kamil Stoch

Lider Biało-Czerwonych już na treningach zasygnalizował lepszą formę w porównaniu do ostatnich występów. W pierwszej próbie poprzedzającej kwalifikacje uzyskał 128 metrów i najwyższą notę ze wszystkich uczestników, startując z 8. belki. Na kolejnym treningu uplasował się na 9. miejscu (125,5 m).

Pewny awans

W kwalifikacjach nasz trzykrotny mistrz olimpijski lądował nieco bliżej (122,5 m), lecz w zupełności wystarczyło to, by zapewnić sobie udział w niedzielnym konkursie. Łącznie aż 11 polskich skoczków wywalczyło awans.
Stoch po czterech konkursach bieżącego sezonu jest najwyżej z Biało-Czerwonych w klasyfikacji generalnej PŚ - na 13. pozycji. W przeszłości pięciokrotnie stawał już na podium indywidualnych zawodów w Wiśle i dwukrotnie je wygrywał.
Choć na początku sezonu nie prezentuje jeszcze pełni swoich możliwości, to możemy liczyć, że forma niebawem powróci. Z 39 pucharowych zwycięstw w karierze tylko cztery odniósł przed świętami Bożego Narodzenia.