Skoki narciarskie: rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym zakończona przed czasem

11/03/2020, 16:17 GMT+1

Sezon skoków narciarskich w ostatnim czasie odbywa się w przykrej atmosferze spowodowanej epidemią koronawirusa. W środę Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała o przedwczesnym zakończeniu cyklu Pucharu Kontynentalnego, a więc zaplecza Pucharu Świata.

W najbliższy weekend zmagania w PK miały się odbyć na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Już kilka dni temu z powodu zagrożenia koronawirusem je jednak odwołano.

Nie poskaczą na Śnieżynce

Teraz na taki sam ruch zdecydowali się organizatorzy kończących sezon konkursów w Czajkowskim w Rosji. Rywalizacja na obiekcie Śnieżynka (HS 140) miała się odbyć w dniach 21-22 marca. FIS poinformował, że anulowane zawody nie zostaną rozegrane w innym terminie. To oznacza, że 11 marca zakończył się sezon 2019/2020.
Zwycięzcą cyklu został Clemens Leitner z Austrii, który zdobył 1085 punktów. Drugi był jego rodak Clemens Aigner (931 pkt.). Na najniższym miejscu podium znalazł się Japończyk Taku Takeuchi (563 pkt.).

Wąsek zapracował dla kolegów

Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Paweł Wąsek. 20-latek, który ostatnio skakał w pierwszej reprezentacji wywalczył 363 punkty, co dało mu 12. lokatę.
To miejsce oznacza, że Polska będzie mogła wystawić dodatkowego zawodnika na pierwszą część Letniego Grand Prix. Dodatkowo w rozpoczynających nowy sezon Pucharu Świata konkursach w Wiśle selekcjoner kadry będzie mógł zgłosić do kwalifikacji aż 13 skoczków.
Cały sezon PŚ w skokach narciarskich w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
Autor: srogi/TG / Źródło: Eurosport