Skoki narciarskie Raw Air 2022: wyniki i relacja z konkursu w Lillehammer - PŚ kobiet

03/03/2022, 20:55 GMT+1

Marita Kramer ponownie błysnęła formą. Austriaczka po raz siódmy w tym sezonie wygrała zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Liderka klasyfikacji generalnej cyklu była tym razem najlepsza w czwartkowym konkursie Raw Air w Lillehammer.

Kramer oddała skoki na 136 i 125,5 i zwyciężyła z łączną notą 299,9 pkt. O jeden punkt mniej zdobyła Słowenka Nika Kriznar, a trzecie miejsce zajęła jej rodaczka Ursa Bogataj - 291,1 pkt.

Kinga Raida daleko w Lillehammer

W serii finałowej wystąpiła Kinga Rajda, która zajęła 28. pozycję. Polka uzyskała 119,5 i 90,5 m i zakończyła zawody z dorobkiem 185,9 pkt.
Do drugiej serii nie awansowała Nicole Konderla. Skoczyła 90,0 m, co dało jej 37., przedostatnie miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kramer prowadzi zdecydowanie. Zgromadziła 1145 pkt, a druga Kriznar ma 901. Rajda jest 42. - 26 pkt, a Konderla 44. - 19.
W cyklu Raw Air po dotychczasowych występach na pierwszym miejscu jest Kriznar (859,9 pkt), a za nią plasują się Bogataj (834,1) i Kramer (822,9).
Autor: dasz/TG / Źródło: PAP, eurosport.pl