Skoki narciarskie Predazzo 2020: program. Kiedy odbędą się kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata?

09/01/2020, 11:29 GMT+1

Puchar Świata w skokach narciarskich nie zwalnia tempa. Po piątkowych kwalifikacjach i sobotnim konkursie indywidualnym, w niedzielę we włoskim Predazzo na skoczków czeka podwójna dawka emocji. Na godzinę 15 zaplanowano kwalifikacje, a półtorej godziny później drugi konkurs. Transmisje w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze, relacje na żywo w eurosport.pl.

Biało-Czerwoni przystępowali do włoskich zawodów podbudowani. Wszystko za sprawą Kubackiego, który osiągnął fantastyczną formę i w wielkim stylu wygrał 68. Turniej Czterech Skoczni.
Zdobywca Złotego Orła potwierdził formę w piątkowych kwalifikacjach, gdzie zdeklasował rywali.Nieco gorzej było w sobotę. Kubacki, który po pierwszej serii zajmował ósme miejsce, ostatecznie zajął trzecie miejsce, wyprzedzając Kamila Stocha o najmniejszą możliwą różnicę - 0,1 pkt. Na siódmej pozycji zawody zakończył kolejny z reprezentantów Polski Piotr Żyła. Zdecydowanie najlepszy był w sobotę Karl Geiger. Niemiec zwyciężył wyraźnie i przy okazji awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Skoki narciarskie, Predazzo 2020: kiedy odbędą się kwalifikacje i konkursy?

16.30 - konkurs indywidualny

Skoki narciarskie, Predazzo 2020: gdzie oglądać?

Kwalifikacje oraz oba konkursy indywidualne będzie można śledzić na żywo w Eurosporcie 1 oraz w Eurosport Playerze.
Program Eurosportu 1 na zawody w Predazzo:
17.30 - studio

15.40 - studio

Małysz i Stoch złoci, Kubacki z pierwszą wygraną

W kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich Predazzo jest jednym z tych miejsc, z których Polacy mają dużo pozytywnych wspomnień. Tam tytuły mistrza świata zdobywali Adam Małysz i Stoch, a pierwsze pucharowe zwycięstwo odniósł - w ubiegłym roku - Kubacki.

W XXI wieku dwukrotnie gospodarzem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym było Val di Fiemme. Zmagania skoczków odbywały się wtedy właśnie w Predazzo. W 2003 roku dublet wywalczył tam Małysz, a 10 lat później na dużym obiekcie triumfował Stoch. W 2013 roku Polacy wywalczyli jeszcze brązowy medal w konkursie drużynowym.

Sześć lat temu mistrzem świata juniorów, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, został w Predazzo Jakub Wolny.
Tym razem konkursy we Włoszech odbywają się nie na dużej, a na normalnej skoczni (HS 104 m). O przeniesieniu ich z powodów technicznych organizatorzy poinformowali tydzień temu.

Kubacki czwarty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Po 11 z 30 indywidualnych konkursów Pucharu Świata 2019/20 liderem klasyfikacji generalnej był Ryoyu Kobayashi. Japończyk jednak w sobotnim konkursie uplasował się dopiero na 26. pozycji. Z jego słabszej dyspozycji skorzystał Geiger. Niemiec w tym sezonie imponuje regularnością. W 12 dotychczasowych konkursach jego najsłabszym wynikiem było ósme miejsce w Innsbrucku.

Geiger ma teraz 70 punktów przewagi nad drugim Kobayashim. Trzeci Kraft traci do lidera 100 pkt. Na czwarte miejsce awansował Kubacki - 215 pkt straty, a na szóste Stoch - 334 pkt straty.

Autor: pqv, lukl / Źródło: eurosport.pl