Skoki narciarskie - MŚ Oberstdorf 2021 - terminarz. Kiedy skoki na dużej skoczni?

02/03/2021, 12:14 GMT+1

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021 wciąż mogą przynieść wielkie emocje polskim kibicom. Wszystko za sprawą rywalizacji na dużej skoczni. W piątek w konkursie indywidualnym nie udało się, ale może sobota będzie lepsza? Jaki jest terminarz zawodów, kiedy skaczą Polacy? Transmisje z MŚ w Eurosporcie i Eurosport Playerze, wyniki na żywo i relacje w Eurosport.pl.

MŚ trwają już ponad tydzień. Najlepsi skoczkowie i skoczkinie mają za sobą rywalizację na obiekcie normalnym (HS106), teraz biją się o medale na skoczni dużej.
Dla Biało-Czerwonych fantastycznie ułożył się sobotni konkurs indywidualny mężczyzn, kiedy po tytuł sięgnął Piotr Żyła.Dwa dni po triumfie nasz mistrz świata wziął udział w ceremonii medalowej,
Od wtorku uwaga skupia się na dalszej części imprezy - rywalizacji na skoczni dużej (HS137).

MŚ Oberstdorf 2021 - terminarz. Kiedy skoki na dużej skoczni?

Jako pierwsze na obiekcie znanym z Turnieju Czterech Skoczni pojawiły się panie. undefined do środowego konkursu, w którymzwyciężyła Maren Lundby.
W czwartek kwalifikacje do konkursu panów wywalczył komplet naszych zawodników. Dzień później w konkursie głównym znakomitą dyspozycję na tym obiekcie potwierdził Stefan Kraft, który zdobył złoty medal. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła uplasował się na czwartym miejscu.
Warto podkreślić, że skoczkowie tego dnia musieli radzić sobie z trudnymi warunkami. Najbardziej przekonali się o nich Ryoyu Kobayashi i Markus Eisenbichler.
Szanse medalowe Polaków nie kończą się na piątku. Bardzo mocna powinna być też drużyna, w której w sobotę wystąpi aż trzech indywidualnych mistrzów świata, czyli Żyła, Kubacki i Stoch. Oprócz nich trener Michal Doleżal desygnował do zawodów Stękałę. Początek konkursu o godzinie 17.
Dwa lata temu w mistrzowskim konkursie na dużej skoczni wszystko wzięli Niemcy - wygrali drużynowo, a indywidualnie złoto zgarnął Markus Eisenbichler. Biało-Czerwonych nie było na podium ani w jednych, ani w drugich zawodach.