Pierwsze punkty w sezonie Konderli. W Lillehammer triumfowała Niemka

03/12/2022, 18:02 GMT+1

Niemka Katharina Althaus wygrała konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na normalnej skoczni (HS 98) w norweskim Lillehammer. Na podium znalazły się też Austriaczki Eva Pinkelnig i Marita Kramer. Najlepsza z Polek - Nicole Kanderla - była 27.

Sobotni konkurs rozegrano w całości z 10. belki startowej. Althaus była liderką po pierwszej serii, w której uzyskała 99 m. W drugiej skoczyła 96,5 m i triumfowała łączną notą 262,5 pkt. Niemka miała 1,5 punktu przewagi nad Pinkelnig (95 i 95 m) i 4,1 nad Kramer (93 i 97 m).

Nicole Konderla z pierwszymi punktami

Tuż za podium uplasowała się Kanadyjka Abigail Strate (96,5 i 93,5 m).
Dziesiąte miejsce zajęła Eirin Maria Kvandal, która wróciła do startów po dłuższej przerwie. Norweżka doznała poważnej kontuzji 7 lutego 2021 roku podczas konkursu w austriackim Hinzenbach.

Pierwsze w sezonie punkty Pucharu Świata zdobyła Konderla, która uzyskała 83 i 81 m. Polka została sklasyfikowana na 27. pozycji.

Po trzech konkursach liderką generalnej klasyfikacji PŚ jest Pinkelnig - 240 pkt. Za nią plasują się Althaus - 190 pkt i Kramer - 180 pkt. Konderla z czterema zajmuje 34. miejsce.

W niedzielę o godzinie 16.30 odbędzie się konkurs na dużej skoczni w Lillehammer (HS 140). Transmisja w Eurosport Extra w Playerze.
Autor: kz/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP