Podano skład Polaków na konkurs drużynowy w Bischofshofen

08/01/2022, 17:37 GMT+1

Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki wystąpią w niedzielnych zawodach drużynowych w Bischofshofen. Polski Związek Narciarski ogłosił skład tuż po zakończeniu sobotniego konkursu indywidualnego.

W sobotę najwyżej z Biało-Czerwonych - siódmy - był Żyła. To jego najlepszy występ w sezonie. Na 27. pozycji został sklasyfikowany Kubacki, a 36. Stękała i 48. Jakub Wolny nie awansowali do serii finałowej. Z kolei Wąsek z powodu nieprzepisowego kombinezonu został zdyskwalifikowany (już po raz drugi, poprzednio w Klingenthal).
Zwyciężył Norweg Marius Lindvik. Drugie miejsce wywalczył jego rodak Halvor Egner Granerud, a trzeci był Austriak Jan Hoerl. Tuż za podium uplasował się triumfator niedawnego Turnieju Czterech Skoczni i lider Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Skład Polaków na konkurs drużynowy w Bischofshofen

Po zawodach Polski Związek Narciarski poinformował, że w niedzielnym konkursie drużynowych wystąpią Żyła, Stękała, Wąsek i Kubacki.
Niedzielny konkurs drużynowy w Bischofshofen rozpocznie się o godzinie 16. Transmisja w TVN, Eurosport 1 oraz w Player.pl. Relacja i wyniki na żywo w eurosport.pl.
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl