Raw Air 2020: klasyfikacja generalna i wyniki - Skoki narciarskie

10/03/2020, 18:46 GMT+1

Kamil Stoch po zwycięstwie we wtorkowym konkursie Pucharu Świata w Lillehammer został liderem klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air. Po środowych kwalifikacjach w Trondheim umocnił się na pierwszym miejscu.

W klasyfikacji cyklu Raw Air liczą się wyniki uzyskane we wszystkich zawodach, a także w czterech seriach kwalifikacyjnych zwanych prologami.
Stoch po pierwszej serii we wtorek był trzeci w konkursie - 131,5 m. W finale pokazał klasę, uzyskując najdłuższą odległość - 139,5 m. undefined
W ten sposób o 5,3 pkt wyprzedził Słoweńca Zigę Jelara i o 6,7 jego rodaka Timiego Zajca.

Stoch liderem

W klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air skoczek z Zębu awansował na pozycję lidera - 1028,8 pkt. Drugi Leyhe (dziewiąty w konkursie) tracił do Polaka zaledwie 0,7 pkt. Trzeci był Jelar (1019,1).
Z pozostałych Biało-Czerwonych 17. pozycję zajmował Dawid Kubacki (943,8), 19. Piotr Żyła (929,4), 28. Maciej Kot (738,3), 39. Jakub Wolny (402,4), 62. Aleksander Zniszczoł (143.1), a 66. Paweł Wąsek (124.6).

Żyła wygrał kwalifikacje w Trondheim

W środę cykl przeniósł się do Trondheim. Na początek rozegrano kwalifikacje do czwartkowego konkursu, który rozpocznie się o godz. 17. W nich Piotr Żyła zajął drugie miejsce. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Dziesiąty był Kamil Stoch, który utrzymał prowadzenie w norweskim turnieju.
Kobayashi i Żyła skoczyli po 135 m. Pół metra dalej lądował trzeci w kwalifikacjach Norweg Johann Andre Forfang.

Polacy w komplecie awansowali do czwartkowych zawodów. Dziewiąty był Dawid Kubacki (127 m), dziesiąty - Stoch (129 m), 19. Aleksander Zniszczoł (129 m), 33. Maciej Kot (126 m), 35. Paweł Wąsek (123,5 m) oraz 40. Jakub Wolny (123 m).

Najdalej skoczył Niemiec Stefan Leyhe - 141 m, jednak przy lądowaniu miał upadek i został zwieziony z zeskoku na noszach.

W klasyfikacji cyklu Raw Air Stoch wyprzedza o 7,4 pkt Kobayashiego oraz o 7,6 Norwega Mariusa Lindvika.
Cykl Raw Air zakończy się weekendowymi lotami na mamucie w Vikersund. Transmisje w Eurosporcie 1 oraz usłudze Eurosport Player, relacje na żywo w eurosport.pl.
Autor: kz/TG/dasz / Źródło: eurosport.pl