Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet: Zao 2019: Kinga Rajda zajęła 22. miejsce

19/01/2020, 11:06 GMT+1

Kinga Rajda ma kolejne powody do zadowolenia. W niedzielnym konkursie skoków narciarskich w japońskim Zao Polka zajęła 22. miejsce. Podobnie jak dwa dni wcześniej zwyciężyła Austriaczka Eva Pinkelnig.

Za skoki na odległość 99 i 95 metrów Pinkelnig otrzymała notę 226,5 pkt. Wyprzedziła rodaczkę Chiarę Hoelzl 224,7 (97,5/97,5) i Norweżkę Maren Lundby 213,1 (92/92,5).

Potrójny triumf Pinkelnig

Rajda w pierwszej serii uzyskała odległość 79 m i plasowała się na 27. pozycji (Anna Twardosz była 35. - 73 m). W drugiej poprawiła się o osiem metrów, a jej nota końcowa to 158,7 pkt.
Progres względem pierwszego skoku musi Rajdę bardzo cieszyć. W konkursie rozegranym dwa dni wcześniej 19-latka zajmowała na półmetku 12. miejsce, ale nie poradziła sobie w drugiej próbie i spadła o dziewięć lokat.

Najlepsze miejsce Polki w PŚ to 21. lokata w Sapporo (11 stycznia 2020).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Lundby - 510 punktów. O zaledwie jeden wyprzedza Pinkelnig, która w Zao triumfowała w obydwu konkursach indywidualnych oraz sobotnich zawodach drużynowych.

Rajda zgromadziła 34 pkt i jest na 29. pozycji.
Autor: pqv/TG / Źródło: PAP