Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet w Willingen: wyniki i relacja

04/02/2023, 13:58 GMT+1

Katharina Althaus wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Drugie miejsce zajęła Słowenka Ema Klinec, która prowadziła po pierwszej serii. Trzecia była Japonka Sara Takanashi. Polki nie startowały.

Niemka Althaus po skokach na 133 i 149,5 m otrzymała notę 264,4 pkt. Druga Klinec skoczyła 137,5 i 146,5 m, zdobywając 256,3 pkt. Takanashi uzyskała 139 i 141,5 m, co przełożyło się na 245,7 pkt.

Tuż za podium uplasowała się Japonka Yuki Ito. Piąte miejsce zajęła jej rodaczka Nozomi Maruyama, a szósta była Austriaczka Chiara Kreuzer.

Liderka Pucharu Świata Austriaczka Eva Pinkelnig uplasowała się na 10. pozycji. W sobotę na Muehlenkopfschanze startowało 35 zawodniczek.

Althaus po raz piąty

Althaus odniosła piąte zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 971 pkt zbliżyła się do prowadzącej w klasyfikacji generalnej Pinkelnig, która ma 1122 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Norweżka Anna Odine Stroem (797). Nieobecna w Willingen Nicole Konderla wywalczyła sześć punktów i jest 45.

Od godz. 14.45 w Willingen rozpoczną się kwalifikacje do konkursu indywidualnego mężczyzn, który zaplanowano na 16.10.
Autor: twis / Źródło: PAP