Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich. Paweł Wąsek i Stefan Hula na podium w Brotterode

09/02/2020, 15:34 GMT+1

Bardzo dobre wieści z Brotterode. Paweł Wąsek zajął drugie miejsce, a Stefan Hula był trzeci w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Zwyciężył Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng.

Stefan Hula w Planicy

Za skoki na odległość 117 m i 111,5 m Wąsek otrzymał notę 237,9 pkt. Z kolei Hula uzyskał dwa razy 115,5 m i 235,4 pkt.
Polacy przegrali tylko z Bjoerengiem - 242,8 (115,5 m i 113,5 m).

Na 15. pozycji uplasował się Maciej Kot - 114,5 m i 109,5 m, co dało mu 214,7 pkt.

Murańka najwyżej w "generalce"

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, uznawanej za drugą ligę skoków narciarskich, prowadzi Austriak Clemens Leitner (695 pkt) przed rodakami Stefanem Huberem (532) i Clemensem Aignerem (511).

Najlepszy z Polaków jest Klemens Murańka - 14. (254 pkt).
Autor: kz / Źródło: PAP