Polscy skoczkowie wicemistrzami świata juniorów

04/02/2023, 21:50 GMT+1

Polscy skoczkowie narciarscy wywalczyli srebrne medale mistrzostw świata juniorów w kanadyjskim Whistler. Biało-Czerwoni pozwolili się wyprzedzić tylko Austriakom. Podium uzupełnili Słoweńcy.

Polacy, startujący w składzie: Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Kacper Tomasik i Jan Habdas, na obiekcie HS104 znakomicie rozpoczęli zmagania, prowadząc na półmetku zawodów ex aequo z Austriakami.
Po trzech skokach – Wróbla, Joniaka i Tomasiaka – zajmowali miejsce drugie, ale w ostatniej serii na pozycję liderów wyprowadził ich po skoku na 99 m Habdas.
Strata trzecich Finów była w tym momencie gigantyczna – aż 29,3 pkt.

Austriacy i Polacy uciekli reszcie stawki

W drugiej serii zacięta walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie Austriacy wygrali ją o zaledwie 5,8 pkt.
Trzecich na koniec rywalizacji Słoweńców od triumfatorów dzieliła przepaść – 46,7 pkt.

Dla Habdasa to drugi medal mistrzostw świata w Whistler. Indywidualnie wywalczył brąz.
Biało-Czerwoni maja już w swoim dorobku trzy krążki. Wcześniej srebro w biegu na 10 km techniką dowolną wywalczyła Izabela Marcisz.
Autor: br/twis / Źródło: eurosport.pl