Mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich: Karl Geiger i Katharina Althaus zdobyli złote medale

24/10/2021, 10:51 GMT+2

Karl Geiger wśród mężczyzn i Katarina Althaus w rywalizacji kobiet wywalczyli w sobotę tytuły mistrzów Niemiec w skokach narciarskich. Geiger wynikiem 107,5 m ustanowił rekord skoczni w Oberhofie.

Karl Geiger

Geiger zdeklasował rywali na normalnej skoczni w Oberhofie, uzyskując w pierwszym skoku 105 m, a w drugiej próbie skacząc 2,5 m dalej i zdobywając łącznie 303,6 pkt.
Drugiego na podium krajowych mistrzostw Stephana Leyhe wyprzedził łącznie o 13,3 pkt (101 i 103 m). Trzeci był Constantin Schmid, ze skokami na odległość 100 i 101 m oraz łączną notą 277,4 pkt.

Nowy rekord skoczni

Odległość 107,5 m, osiągnięta przez Geigera w drugim skoku, została odnotowana jako nowy rekord obiektu.
Dość słabo spisali się w zawodach niektórzy reprezentanci Niemiec, znani kibicom z występów w konkursach Pucharu Świata. Severin Freund był 13., Richard Freitag 17., a Martin Hamman 21.
Indywidualną mistrzynią Niemiec w skokach narciarskich kobiet została Althaus, która skoczyła na 95,5 m w pierwszej i na 100,5 m w drugiej próbie. Srebro zdobyła Juliane Seyfarth (99 i 94,5 m), a brązowy medal przypadł Selinie Freitag (96 i 94,5 m).
W niedzielę na skoczni w Oberhofie zaplanowano rywalizację drużynową.
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl