Letnia Grand Prix w w Courchevel. Jakub Wolny najlepszy z Polaków

10/08/2019, 18:35 GMT+2

Jakub Wolny zajął szóste, a Maciej Kot - siódme miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Courchevel. Wygrał Słoweniec Timi Zajc, drugi był Norweg Robert Johannson, a trzeci Japończyk Naoki Nakamura.

Na półmetku Zajc zajmował czwarte miejsce, ale w finałowej serii był wyraźnie lepszy od rywali. Uzyskał w niej 133,5 m, czyli aż 5,5 więcej od prowadzącego po pierwszym skoku Johannsona. Nakamurze natomiast 131 m pozwoliło przesunąć się z piątej na trzecią pozycję.

Trzeciej lokaty nie zdołał utrzymać Kot. Po 133 m w pierwszej próbie, w drugiej wylądował siedem metrów bliżej. Wolny natomiast najpierw osiągnął 133 m, a następnie 130.

Z Polaków we Francji startował jeszcze tylko Stefan Hula, który zajął 16. miejsce. Uzyskał 128,5 oraz 126 m.

Trzecie zawody cyklu

Były to trzecie indywidualne zawody cyklu. Biało-czerwoni w najsilniejszy składzie wystartowali jednak tylko w inauguracyjnych w Wiśle. Wówczas także triumfował Zajc, a drugi był Dawid Kubacki. Słoweniec wrócił na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kolejne zawody odbędą się w Zakopanem. Na 17 sierpnia zaplanowano konkurs drużynowy, a dzień później odbędzie się indywidualny. Tegoroczną edycję Letniej Grand Prix zakończy 5 października konkurs w Klingenthal (Niemcy).