Niesamowita akcja polskiej gwiazdy. Kibice siatkówki przecierali oczy ze zdumienia

Akt. 10/12/2023, 10:09 GMT+1

Magdalena Stysiak świetnie odnalazła się w wymagającej tureckiej ekstraklasie. Polska atakująca kapitalnie gra w Fenerbahce. Właśnie poprowadziła zespół ze Stambułu do kolejnej wygranej, a w czwartym secie starcia z Turk Hava Yollari popisała się wyjątkową akcją, o której mówi siatkarski świat.

Magdalena Stysiak po wygranym meczu z Amerykankami w kwalifikacjach olimpijskich

Stysiak kilka dni temu skończyła dopiero 23 lata, a już od wielu sezonów zachwyca kibiców siatkówki. Trudno wyobrazić sobie reprezentację Polski bez niej. Już w 2019 roku w wieku niespełna 19 lat stanowiła o jej sile.
Teraz niesamowicie spisuje się w Turcji. Do Fenerbahce trafiła w sierpniu po czterech sezonach spędzonych we Włoszech. W dwóch ostatnich była zawodniczką Vero Volley Milano. W nowym zespole jej trenerem jest selekcjoner Biało-Czerwonych Stefano Lavarini, a drugim szkoleniowcem Krystian Pachliński, z którym także pracuje w kadrze.

Wspaniała gra w obronie

Ta mieszanka jak na razie podbija Turcję i Ligę Mistrzyń.
W sobotę w 12. kolejce Sultanlar Ligi w derbach Stambułu Fenerbahce na wyjeździe zmierzyło się z ekipą Turk Hava Yollari.
W czwartym secie Stysiak popisała się niesamowitą akcją. Było 21:15 dla jej drużyny.
Mierząca ponad dwa metry wzrostu Polka najpierw genialnie obroniła piłkę nogą, a potem jeszcze raz popisała się wyjątkowymi umiejętnościami defensywnymi, ale już rękami i sposobem dolnym.
Chwilę później pokazała klasę w ataku. Znakomicie zaatakowała po prostej. Jej radość była niesamowita. Także koleżanki były zachwycone. W mediach społecznościowych kibice nie tylko z Turcji są pod wrażeniem jej wspaniałej akcji.

Stysiak świetnie gra w Fenerbahce

Ostatecznie siatkarki Fenerbahce zwyciężyły 3:1, a Stysiak zdobyła łącznie 24 punkty, przy znakomitej 49-procentowej skuteczności w ataku (21/43). Miała także dwa asy i blok.
To była 11. wygrana podopiecznych Lavariniego w tym sezonie tureckiej ekstraklasy. Z dorobkiem 34 punktów zawodniczki Fener są liderkami tabeli.
W Lidze Mistrzyń Stysiak i koleżanki w czterech spotkaniach nie straciły nawet seta.