Końca fatalnej serii nie widać. Siatkarze z Radomia zapomnieli, jak się wygrywa

27/11/2023, 08:17 GMT+1

Kolejna porażka, choć tym razem zdecydowanie mniej bolesna niż poprzednie, nadal nie przynosi żadnej nadziei na poprawę sytuacji. Zawodnicy Enea Czarnych Radom przegrali w PlusLidze 16. mecz z rzędu. Tym razem w Nysie z PGE Stalą 1:3. W ostatnich 33 meczach zespół z Mazowsza zanotował aż 32 porażki.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Virtu Warta Zawiercie

W starciu w Nysie drużyna z Radomia i tak zaprezentowała się nieco lepiej niż w ostatnich spotkaniach. Podopieczni Pawła Woickiego dzielnie walczyli.
W drugim secie doprowadzili do wyrównania, a w trzecim przez długi czas mieli szansę na zwycięstwo. Nic z tego. Ostatecznie przegrali 1:3, ale wygrali pierwszą partią od 25 października, gdy ulegli w takim samym stosunku Treflowi 1:3.
Po raz ostatni Czarni cieszyli się ze zwycięstwa w lutym. Wtedy na wyjeździe pokonali Barkom Każany Lwów 3:0. Kibice w Radomiu na sukces we własnej hali czekają natomiast już prawie… dwa lata.
Wtedy 11 grudnia 2021 roku miejscowi pokonali u siebie… Stal Nysa 3:1. Potem po przenosinach do nowej hali Radomskiego Centrum Sportu nie udało się powtórzyć takiego sukcesu ani razu.

Siatkarze Enea Czarni Radom zapomnieli, jak się wygrywa

W niedzielę radomianie zanotowali 16. ligową porażkę z rzędu.

Hańbiący bilans

Po tym spotkaniu zajmują oczywiście ostatnie miejsce w tabeli. W ośmiu meczach wygrali zaledwie dwa sety, a przegrali 24. Czarnej serii końca nie widać i naprawdę trudno powiedzieć, czemu tak jest.
W Radomiu teoretycznie wszystko się zgadza. Skład jest całkiem niezły, są fundusze i piękna hala. Cały czas jednak trener Woicki nie jest w stanie zbudować zespołu.
Podobny, ale jednak nieco mniejszy problem mają siatkarki z Radomia. One także personalnie prezentują się dobrze. W drużynie są m.in. reprezentantki Polski: libero Maria Stenzel oraz atakująca Monika Gałkowska. MOYA Radomka jak na razie wygrała jednak tylko trzy z ośmiu meczów. W ostatni weekend w Łodzi bezapelacyjnie 0:3 uległa GROT Budowlanym.
8. kolejka PlusLigi:
Stal Nysa - Czarni Radom 3:1 (25:17, 19:25, 25:22, 25:23)
Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 0:3 (16:25, 21:25, 34:36)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Barkom Każany Lwów 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 15:25)
Jastrzębski Węgiel - KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)
PGE GiEK Skra Bełchatów - Projekt Warszawa 3:1 (25:21, 21:25, 27:25, 25:23)
Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (18:25, 32:30, 18:25, 19:25)
PSG Stal Nysa - Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 19:25, 25:22, 25:23)
Aluron CMC Warta Zawiercie - Bogdanka LUK Lublin 3:0 (25:19, 25:21, 29:27)
Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice (poniedziałek, godz. 17.30)