Ekstraklasa siatkarzy: faworyci ćwierćfinałów nie zawiedli. Pożar zakłócił spotkanie w Nysie

Akt. 12/04/2024, 08:41 GMT+2

Jastrzębski Węgiel i Aluron CMC Warta Zawiercie pewnie wygrali pierwsze mecze w ćwierćfinałach siatkarskiej ekstraklasy. Zwycięstwami spotkania zakończyły również drużyny Asseco Resovii Rzeszów i Projektu Warszawa. Rewanże zaplanowano na sobotę oraz niedzielę.

Jastrzębski Węgiel w półfinale Ligi Mistrzów 2023/2024

W tym sezonie ćwierćfinały play-off z uwagi na zbliżające się przygotowania do igrzysk olimpijskich są rozgrywane systemem mecz i rewanż, z możliwym "złotym setem" w przypadku równej liczby punktów po dwóch spotkaniach.

Pożar zakłócił spotkanie w Nysie

Z roli faworytów pewnie wywiązali się Jastrzębski Węgiel, zwycięzca fazy zasadniczej, który pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:0, a także Aluron CMC Warta Zawiercie, który również w trzech setach wygrał z PSG Stalą Nysa.
Najciekawszą sytuacją pierwszego dnia ćwierćfinałowej rywalizacji była 20-minutowa przerwa w starciu w Nysie, bowiem w drugiej partii doszło tam do zapalenia się jednej z lamp i potrzebna była interwencja straży pożarnej.
Więcej emocji dostarczyły kibicom czwartkowe mecze ćwierćfinałowe. Trudną przeprawę mieli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów z Treflem Gdańsk. Przegrywali już 1:2, jednak zdołali odwrócić losy spotkania i wygrać 3:2, chociaż zwycięstwo przypłacili kontuzją lidera zespołu Stephena Boyera. Francuski atakujący najprawdopodobniej skręcił kostkę.

Projekt Warszawa ocalił zwycięstwo

Niespodzianką pachniało również w starciu Bogdanki LUK Lublin z Projektem Warszawa, bowiem lublinianie wysoko wygrali pierwszą partię. Kolejne trzy sety zdominowali już jednak wyżej notowani stołeczni siatkarze.
Mecze rewanżowe Jastrzębskiego Węgla z Indykpolem AZS oraz Aluronu CMC Warty z PSG Stalą zostaną rozegrane w sobotę, natomiast spotkania Projektu z Bogdanką LUK oraz Asseco Resovii z Treflem w niedzielę. Półfinałowa rywalizacja odbędzie się 17 i 20 kwietnia. Spotkania o medale będą się toczyć do dwóch zwycięstw. Mistrza Polski poznamy najpóźniej 28 kwietnia.