Argentyna znalazła sposób na Amerykanów. Niesamowicie długi set

Akt. 08/07/2023, 11:11 GMT+2

Amerykanie doznali drugiej porażki w tej edycji Ligi Narodów. W Anaheim sposób na gospodarzy znalazła Argentyna, która wygrała 3:2. Najbardziej zacięta walka trwała w czwartym secie, który zakończył się wygraną ekipy z Ameryki Południowej 43:41.

Polska zmierzyła się z Argentyną

Do tej pory jedynie Brazylijczycy byli w stanie zatrzymać Amerykanów - wygrali z nimi 3:1 w pierwszym turnieju w Ottawie. Zwycięstwo pozwoliło Argentyńczykom awansować na czwarte miejsce w tabeli. Zarówno reprezentacja USA, jak i Argentyny są już pewne gry w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w Gdańsku (19-23 lipca).
W meczu USA z Argentyną kibiców porwał szczególnie czwarty set, który, po morderczej walce, wygrali goście 43:41.

Ważna wygrana Francji

Wcześniej w Anaheim ważny krok w kierunku finałów rozgrywek wykonali Francuzi. Wygrywając 3:1 z Serbią, jednym z bezpośrednich rywali w walce o ostatnie miejsce premiowane awansem do decydującego turnieju, dopisali do tabeli trzy punkty. Do wyprzedzających ich Holendrów tracą już tylko dwa, mają jednak także jedno rozegrane spotkanie mniej.
Wygrana Niemców z Kubą 3:0 w Anaheim zapewniła podopiecznym trenera Michała Winiarskiego utrzymanie w Lidze Narodów.
Występ w turnieju finałowym mają zapewnione Polska jako gospodarz, Japonia, Włochy, Słowenia oraz Brazylia, która nad ranem czasu polskiego pokonała w Pasay Chiny 3:0.
W takich samych rozmiarach Biało-Czerwoni rozprawili się kilka godzin później z Kanadą.