Liga Narodów 2023. Bułgaria - Chiny, Japonia - Iran: wyniki i relacja z wtorkowych meczów

Akt. 09/06/2023, 13:24 GMT+2

We wtorek w japońskiej Nagoi rozpoczęła się tegoroczna edycja siatkarskiej Ligi Narodów. Pierwszego dnia rywalizacji Chiny pokonały po tie-breaku Bułgarię, a gospodarze wygrali w trzech setach z Iranem.

Japonia wygrała z Iranem 3:0 w Lidze Narodów

Tegoroczna Liga Narodów została zainaugurowana starciem Bułgarii z Chinami. Spotkanie było nierówne i ostatecznie, po pięciu setach, triumfowali Azjaci. Niespodziewanie jednostronna była natomiast potyczka Japończyków z Irańczykami. Mecz zakończył się bowiem triumfem gospodarzy po zaledwie trzech partiach.

Polacy wchodzą do gry

Już w środę rozgrywki rozpoczną Polacy. W pierwszym meczu Biało-Czerwoni zmierzą się z mistrzami olimpijskimi z Tokio i obrońcami trofeum - Francuzami. Początek o 11.00.
Równocześnie z turniejem w Nagoi trwa także impreza w Ottawie. Pierwsza potyczka w Kanadzie odbędzie się we wtorek, kiedy Włosi podejmą Argentyńczyków (22.30).
Format rozgrywek pozostał taki sam, jak w zeszłym roku. Każda z 16 rywalizujących w Lidze Narodów reprezentacji wystąpi w trzech turniejach, w każdym czekają ją cztery mecze. Siedem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej, a także Polska jako gospodarz, wystąpi w turnieju finałowym, który odbędzie się w Gdańsku (19-23 lipca).