Mistrzostwa Europy kobiet w siatkówce 2021: Holandia - Włochy: wynik meczu i relacja 1/2 finału

03/09/2021, 20:42 GMT+2

W drugim półfinale mistrzostw Europy w siatkówce kobiet Włoszki pokonały w Belgradzie reprezentantki Holandii 3:1 (25:19, 25:17, 16:25, 25:18). W decydującym meczu zmierzą się z Serbkami. To jedyne zespoły, które nie doznały żadnej porażki w turnieju.

W pierwszym meczu 1/2 finału również rozegranym w Belgradzie broniące tytułu siatkarki z Serbii po emocjonującym widowisku wyeliminowały Turczynki, zwyciężając także 3:1.

Jednostronne widowisko

Choć oba spotkania tej fazy mistrzostw zakończyły się takimi samymi rezultatami, to ich przebieg znacznie się różnił. Serbsko-turecka rywalizacja była bardzo zacięta w trzech pierwszych setach i w każdej z tych partii o wygranej decydowały detale.
Tymczasem Włoszki szybko zdominowały konfrontację z Holenderkami. W otwierającym secie odskoczyły rywalkom przy remisie 10:10, wygrywając pięć punktów z rzędu i nie oddały już kontroli do końca tej odsłony. W kolejnej partii holenderskie siatkarki miały jeszcze mniej do powiedzenia, przegrywając aż 17:25.
Zrewanżowały się Włoszkom za ten rezultat w trzecim secie, oddając im tylko 16 punktów, ale to było wszystko, na co było je stać w tym meczu. Faworytki zamknęły spotkanie w czwartej odsłonie, ponownie nie pozwalając przeciwniczkom na przekroczenie granicy 20 oczek.
Na duże pochwały zasłużyła włoska atakująca Paola Egonu, zdobywczyni 24 punktów. W reprezentacji Holandii najskuteczniejsza była Nika Daalderop - 14 pkt.

Na poprzednich mistrzostwach Europy w 2019 roku reprezentantki Włoch uplasowały się na trzecim miejscu, pokonując w rywalizacji o najniższy stopień podium Polki. Wcześniej przegrały walkę o finał turnieju z Serbkami, które ostatecznie obroniły tytuł.
W sobotę przekonamy się, czy Włoszki przerwą dominację Serbii w mistrzostwach Starego Kontynentu, czy też pozwolą jej sięgnąć po trzeci tytuł z rzędu. Mecz finałowy rozpocznie się o godz. 20. O 17 Turcja zmierzy się z Holandią w meczu o 3. miejsce.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl