Liga Narodów siatkarek 2024. O której godzinie początek meczu Polska - Holandia

Akt. 18/05/2024, 06:18 GMT+2

Liga Narodów siatkarek w tureckiej Antalyi powoli zbliża się do końca. Polki w pierwszym turnieju tegorocznej edycji rozgrywek odniosły już dwa zwycięstwa, wygrywając z Włoszkami i Francuzkami. Trzecim rywalem polskiej reprezentacji będzie Holandia, która poznała już smak porażki w tej imprezie. O której godzinie sobotni mecz Polska - Holandia?

Siatkarki reprezentacji Polski w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu (Newspix)

Biało-Czerwone znakomicie rozpoczęły Ligę Narodów 2024. Na inaugurację pokonały walczące o kwalifikację olimpijską Włoszki 3:0. Następnie po dwudniowej przerwie podopieczne trenera Stefano Lavariniego nie dały szans debiutującej w tych rozgrywkach reprezentacji Francji, ponownie zwyciężając bez straty seta.

Liga Narodów. Polska - Holandia. O której godzinie mecz?

Spotkanie Polska - Holandia zostanie rozegrane w sobotę, 18 maja o godzinie 13. Wynik i relacja w serwisie eurosport.pl.

Polskie siatkarki w Lidze Narodów 2024

Polska kadra siatkarek miała okazję zmierzyć się z Holandią już dwukrotnie w maju. W ubiegłym tygodniu drużyny te rozegrały mecze kontrolne w Bielsku-Białej. Biało-Czerwone wygrały pierwsze spotkanie 5:0 (trenerzy umówili się na pięciosetowy sparing). W drugim Holenderki zwyciężyły 3:2.
Reprezentacja Holandii nadal walczy o przepustkę na nadchodzące igrzyska olimpijskie. Tylko dobry wynik w Lidze Narodów pozwoli jej uzyskać bilet do Paryża na podstawie międzynarodowego rankingu.
Na zakończenie rywalizacji w Antalyi Polska spotka się z Japonią, która także walczy o przepustkę olimpijską.