Zenit Kazań - Skra Bełchatów: wynik i relacja meczu - siatkarska Liga Mistrzów

04/03/2021, 18:05 GMT+1

Zawodnicy PGE Skry Bełchatów przegrali w Kazaniu z Zenitem 2:3 (25:22, 19:25, 17:25, 25:13, 12:15) w rewanżowym ćwierćfinale i odpadli z rozgrywek. Rosjanie w meczu o finał zagrają z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Bardzo dobrego meczu zakończonego zwycięstwem 3:0 lub 3:1, a do tego triumfu w złotym secie potrzebowali w czwartek bełchatowianie do znalezienia się najlepszej czwórce LM. W pierwszym spotkaniu Zenit zwyciężył bowiem w Bełchatowie 3:1.

Zaczęło się nieźle

Początek spotkania należał do podopiecznych Michała Mieszko Gogola. W otwierającym secie polski zespół spisywał się lepiej od gwiazd rosyjskiej siatkówki uzupełnionych słynnym Francuzem Earvinem N'Gapethem i reprezentantem Polski Bartoszem Bednorzem.
Kluczem do dobrego początku było uniknięcie błędów i zagrywka, z przyjęciem której gospodarze mieli wiele kłopotów. W końcówce decydujące o zwycięstwie PGE Skry akcje skończył Amerykanin Taylor Sander.
W drugiej partii faworyci poprawili swoją grę. Wyraźnie przejęli inicjatywę, a ataki regularnie kończyli N'Gapeth i Bednorz. W rezultacie - po punktowej zagrywce Bednorza - zespół z Kazania dość łatwo doprowadził do remisu w setach.

Skończyło kiepsko

Marzenia o awansie PGE Skry prysły w kolejnej partii. Nadal bowiem lepiej i skuteczniej grali miejscowi. Często na siatce mylili się zaś zawodnicy PGE Skry i z każdą przegraną piłką malała ich wiara w awans. Dziesięciokrotni mistrzowie Rosji awans przypieczętowali blokiem na irańskim przyjmującym ekipy z Bełchatowa.
W kolejnej partii Alekna dał odpocząć podstawowym graczom, co wykorzystała polska drużyna, zwyciężając bez większych problemów i historii 25:13. W tie-breaku górą byli jednak gospodarze.
Zenit w półfinale zagra z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która wyeliminowała włoskie Cucine Lube Civitanova. Finał tegorocznych rozgrywek LM zostanie rozegrany 1 maja w Weronie.
Wyniki rewanżowych meczów ćwierćfinałowych LM siatkarzy (* - oznacza awans):środaGrupa Azoty Kędzierzyn-Koźle* - Cucine Lube Civitanova
1:3 (22:25, 24:26, 24:26; złoty set - 16:14); pierwszy mecz - 3:1wtorekSir Sicoma Monini Perugia* - Leo Shoes Modena
3:0 (25:23, 25:18, 25:21, złoty set - 15:5); pierwszy mecz - 0:3czwartek:Zenit Kazań - PGE Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:19, 25:17, 13:25, 15:12); pierwszy mecz - 3:1
Itas Trentino - Berlin Volleys (19.00); pierwszy mecz - 3:1
Autor: mb/TG / Źródło: PAP