Zenit Kazań - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: wynik meczu i relacja - Liga Mistrzów - siatkówka

18/03/2021, 19:50 GMT+1

To się nazywa walczyć do samego końca. W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po istnym horrorze pokonała na wyjeździe faworyzowany Zenit Kazań 3:2 (22:25, 22:25, 29:27, 25:22, 16:14). Rewanż odbędzie się 24 marca.

Zaksa Azoty Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA źle zaczęła czwartkowy mecz. W pierwszym secie goście długimi okresami prowadzili wyrównaną walkę z przeciwnikiem, ale popełnili za dużo prostych błędów, by wygrać.

Na przewagi

Jeszcze gorzej rozpoczął się drugi set. Głównie ze względu na złe przyjęcie polski zespół przegrywał 9:15. Nieoczekiwanie w końcówce poderwał się jednak do walki i zmniejszył stratę do punktu (20:21). Niestety, gdy było 23:22, skutecznie zaatakował ze środka Aleksandr Wołkow. W następnej akcji Kamil Semeniuk posłał piłkę w aut.
Dopiero w trzecim, niezwykle emocjonującym secie, Grupa Azoty prowadziła po raz pierwszy więcej niż jednym punktem (5:3, 6:4). Rywal szybko odrobił straty (6:6), a potem bardzo długo trwała walka punkt za punkt. W końcówce to Zenit odskoczył na 24:22, ale set zakończył się po grze na przewagi. Ekipa z Rosji nie wykorzystała aż pięciu piłek meczowych. Ostatecznie to kędzierzynianie wykorzystali pierwszą piłkę setową.

Dramatyczny tie-break

Najwyraźniej nieco podłamani przegranym w takich okolicznościach trzecim setem siatkarze z Kazania w następnym grali słabo. Zespół z Kędzierzyna-Koźla prowadził 16:12, 20:15 i doprowadził do tie-breaka.

W ostatniej odsłonie drużyny zmieniały strony przy wyniku 8:7 dla gospodarzy. Szybko jednak sytuacja uległa zmianie. Po bardzo dobrej grze Grupa Azoty prowadziła 14:12, ale nie wykorzystała dwóch kolejnych piłek meczowych. Zenit doprowadził do remisu 14:14, przegrał jednak dwie następne akcje. Rewanż w Hali "Azoty" odbędzie się 24 marca.
W drugim półfinale porażki 0:3 z Itasem Trentino doznał zespół Sir Sicoma Monini Perugia, którego trenerem jest prowadzący kadrę Polski Vital Heynen, a zawodnikami są Wilfredo Leon i Maciej Muzaj.

Zenit Kazań - Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:22, 25:22, 27:29, 22:25, 14:16).

Zenit Kazań: Aleksandr Butko, Earvin N'Gapeth, Artiom Wolwicz, Maksim Michajłow, Bartosz Bednorz, Aleksandr Wołkow - Walentin Gołubiew (libero) - Andriej Surmaczewski, Dienis Ziemczonok.

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle: David Smith, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk - Paweł Zatorski (libero) - Bartłomiej Kluth, Krzysztof Rejno.
Itas Trentino - Sir Sicoma Monini Perugia 3:0 (25:21, 25:16, 25:23).
Autor: dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl