ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Itas Trentino Volley: wynik na żywo i relacja live - Liga Mistrzów Siatkówka - Finał 2022

22/05/2022, 19:00 GMT+2

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle drugi raz z rzędu wygrywa Ligę Mistrzów! W Lublanie w finałowym meczu mistrz Polski pokonał Trentino Volley 3:0. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Łzy szczęścia w polskim zespole! Co za historia! To będzie piękna noc w Lublanie!

ZROBILI TO! ZAKSA PO RAZ DRUGI WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW!!! BRAWO PANOWIE!
32:30. Tak jest!!! Semeniuk! Historia dzieje się na naszych oczach!
31:30. Lisinac znowu psuje zagrywkę. Który to już raz?
30:30. Sbertoli gubi blok.
30:29. Szczęśliwy, ale skuteczny atak Śliwki!
29:29. Psują kolejną zagrywkę mistrzowie Polski.
29:28. Semeniuk, piąty meczbol dla Zaksy!
28:28. Co za atak Kazijskiego! I to z jak trudnej piłki!
28:27. Tym razem już nie myli się Semeniuk. Czwarta piłka meczowa.
27:27. Pomylił się na zagrywce Kaczmarek.
27:26. Mylą się na zagrywce rywale. Do trzech razy sztuka?
26:26. Semeniuk mógł skończyć seta, ale tym razem się pomylił. Gramy dalej.
26:25. Smith środkiem! Druga piłka meczowa dla Zaksy!
25:25. Kazijski szczęśliwie się przedarł środkiem. Jeszcze grają Włosi.
25:24. Taaak! Ależ obrona Zaksy, a po chwili kapitalny atak Semeniuka! Piłka setowa dla mistrzów Polski!
24:24. Zepsuta zagrywka Włochów! Dziewiąta w tym meczu. Gramy dalej!
23:24. Ależ atak po prostej rywali. Mają piłkę setową.
23:23. Kapitalnie rozegrana akcja Zaksy i świetny atak z drugiej linii Semeniuka!
22:23. Lavia pewnie i skutecznie z lewego skrzydła. Skurcz Marcina Janusza, ale zostaje na parkiecie.
22:22. Śliwka przełamuje się znakomitym atakiem.
21:22. Śliwka atakuje w aut. Trzeci punkt z rzędu dla Włochów.
21:21. Trentino walczy - as serwisowy Sbertoliego. Czas dla trenera Zaksy.
21:19. Atak po bloku, kto punktuje? A jakże... Semeniuk!
20:19. Ładna wrzutka Włochów ze środka. Skuteczny atak Podrascanina.
20:18. Znów zabawił się na skrzydle Semeniuk! Co za mecz!
19:17. Tak! Michieletto zablokowany!
18:17. Semeniuk atakuje po bloku. Potrójny blok dziś nie jest straszny Kamilowi!
17:17. Szybko mistrz Polski roztrwonił przewagę.
17:15. Doskonały blok Kaczmarka, Zaksa dwa punkty na plusie!
16:15. Błąd popełnia Michieletto. Wchodzimy w kluczowy moment seta.
15:15. Zaksa zdobywa punkt po challengu. Autowy atak rywali.
13:15. Śliwka teraz zablokowany...
12:13. Udana kiwka Lisinaca.
12:12. Skuteczny atak Kaczmarka!
11:11. Kazijski chciał zmieścić się z atakiem po prostej, ale nie trafił! Znowu remis!
10:11. Pięknie kiwnął to Semeniuk!
9:11. Świetna zagrywka Podrascanina. O czas prosi trener Zaksy.
9:10. Nie trafia tym razem Kaczmarek. Zmienia się to prowadzenie w trzecim secie.
Na szczęście wstał amerykański libero. Chyba tylko skurcz.
9:9. Świetny atak Kazijskiego! Martwić jednak może uraz Shojiego.
8:7. Myli się Podrascanin i Zaksa na prowadzeniu!
7:7. Semeniuk! Co za wyczucie Kamila na bloku!
6:7. Zepsuta zagrywka Śliwki.
6:6. Co wyprawia Semeniuk! Kapitalnie obija blok.
4:6. Podrascanin przypomniał o sobie.
4:5. Lisinac podrywa swój zespół do boju.
4:4. Wzorowy pipe w wykonaniu Zaksy. Ależ atak Semeniuka!
3:3. Ratują się teraz Włosi, ale na szczęście polski zespół zachowuje się czujnie na siatce.
2:3. Śliwka zablokowany.
2:1. Semeniuk po skosie! Co za atak!
1:1. Pomylił się na zagrywce Łukasz.
1:0. I od razu bardzo ładna akcja z obu stron zakończona doskonałym atakiem Kaczmarka!
CZAS NA III SETA. OSTATNIEGO?

25:20. Kaczmarek kończy efektownie drugiego seta! 2:0 dla Zaksy!!
24:19. Michieletto znowu zatrzymany. Kolejna kontra i kolejny punkt Zaksy! Piłka setowa!
23:19. Śliwka!! Szybka kontra zakończona technicznym zagraniem!
21:19. Rozrzucony teraz polski blok. Tu jeszcze będą emocje w tym secie.
20:18. Odrabiają dwa punkty rywale.
20:16. Semeniuk pokazuje spory repertuar zagrań. Zaksa coraz bliżej podwyższenia prowadzenia w setach!
19:15. Challenge i punkt dla Zaksy, Semeniuk atakuje po bloku.
18:15. Semeniuk znowu świetnie na lewym ataku!
17:14. Kaczmarek! Ważny punkt po kontrze Zaksy! Kolejna przerwa dla włoskiego szkoleniowca.
16:14. Ale Semeniuk odpowiada ładnym atakiem po bloku.
15:14. Kazijski przypomina o sobie.
15:13. Mylą się teraz w ataku Włosi, rośnie prowadzenie obrońców tytułu! Czas dla rywali.
14:13. Semeniuk wygrywa walkę na siatce, jest pierwsze w tym secie prowadzenie Zaksy!
12:12. Świetne rozegranie Zaksy! Janusz to potrafi.
11:12. Na lewym ataku ładnie ataku Michieletto.
11:11. Ależ wyczucie Rejno w bloku!
10:10. Kaczmarek szczęśliwie atakuje! Odrabia straty zespół z Kędzierzyna!
7:9. Udanie kiwa Semeniuk, ale Lisinac odpowiada.
5:7. Kaczmarek atakuje w aut. Pierwsze dwupunktowe prowadzenie Włochów.
5:6. Dobrze działa szósta strefa Włochów. Kazijski punktuje raz za razem.
5:5. Punkt za punkt na początku drugiego seta.
3:3. Świetny atak Semeniuka po skosie.
2:2. Zablokowany Rejno, ale szybko się rehabilituje.
0:1. Smith zaczął świetnym serwisem.
II SET ROZPOCZĘTY!

25:22. Ależ to świetnie gasi Śliwka! Mistrz Polski prowadzi 1:0!
24:22. Taak! Piłka setowa dla Zaksy!
23:22. Ależ długa akcja! Punkt zdobywa jednak niezawodny Michieletto... Trener Zaksy Gheorghe Cretu prosi o czas.
23:21. Perfekcyjne teraz zagranie i znakomity atak Kazijskiego.
23:20. Nieporozumienie w szeregach włoskiej drużyny przy rozegraniu akcji. Zaksa coraz bliżej zwycięstwa w pierwszym secie! Trener Itas Trentino bierze czas.
22:20. Środek, druga linia i Semeniuk!
21:19. Semeniuk! Atak w okolicę dziewiątego metra.
20:18. Kaczmarek z sytuacyjnej piłki! Jest minimalny bufor bezpieczeństwa Zaksy.
19:18. Najpierw znakomita obrona Shojiego, potem świetny atak Śliwki mimo potrójnego bloku włoskiej ekipy.
17:16. Udanie kontrują mistrzowie Polski.
16:16. Ma swoje pięć minut Michieletto. Kapitalnie serwuje, siatkarze Zaksy mają problemy.
16:14. As serwisowy Michieletto, topnieje przewaga Zaksy. Trener prosi o czas.
16:12. Ładnie Śliwka kiwa pomiędzy dwójką graczy z Włoch.
15:11. Przepychanka na siatce wygrana przez Michieletto. Bezpieczna jednak jeszcze przewaga Zaksy.
15:10. Kaczmarek wspaniale atakuje z prawego skrzydła.
14:9. I kolejne trzy punkty z rzędu polskiej drużyny. Świetnie prezentuje się Semeniuk.
11:8. Przetrwali złe chwile siatkarze Zaksy. Ze świetnej strony pokazali się Semeniuk i Kaczmarek. Ten drugi punktuje zagrywką.
8:8. Długa akcja zakończona punktem Kazijskiego. Z przewagi już nie zostało nic.
7:6. Dwa punkty z rzędu zdobywają Włosi, oba trafiają na konto Kazijskiego.
7:4. Śliwka znakomicie omija podwójny blok.
6:3. Kapitalny atak Smitha ze środka.
5:2. Rejno znakomicie uderza z drugiej linii. Trzymają przewagę obrońcy tytułu.
4:1. Najpierw Semeniuk obija blok rywali, potem Lisinac atakuje w aut.
2:0. Lisinac zatrzymany na podwójnym bloku! Świetny początek polskiej drużyny!
1:0. Pierwszy punkt w meczu zdobywa Kaczmarek.
GRAMY!

A w takim składzie zaprezentują się Włosi: Albergati, Cavuto, De Angelis, D'Heer, Kazijski, Lavia, Lisinac, Michieletto, Pinali, Podrascanin, Sbertoli, Sperotto, Zenger.
Banach, Janusz, Kaczmarek, Kalembka, Kluth, Kosian, Kozłowski, Rejno, Semeniuk, Shoji, Śliwka, Smith, Staszewski, Zaliński - to skład Zaksy.

Francuz Fabrice Collados i Turczynka Nurper Ozbar - to rozjemcy dzisiejszego finału.
Trwa prezentacja składów!
Alessandro Michieletto czy Aleksander Śliwka? Kto będzie górą?

Drużyna z woj. opolskiego udała się do stolicy Słowenii lotem czarterowym w piątek. W Lublanie będzie ich wspierała bardzo duża, nawet trzytysięczna grupa fanów.
Zapraszamy na relację z ostatniego spotkania siatkarskiej Ligi Mistrzów w obecnym sezonie. W niedzielę tytułu w tych prestiżowych rozgrywkach broni ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Po raz kolejny na jej drodze stoi włoski zespół Trentino Volley.
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Itas Trentino 3:0 (25:22, 25:20, 32:30)
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl