USA - Brazylia: wynik półfinału i relacja - Final Six Ligi Narodów siatkarzy 2019

14/07/2019, 03:37 GMT+2

Siatkówka na najwyższym poziomie w Chicago. W drugim półfinale Ligi Narodów Stany Zjednoczone ograły Brazylię 3:2 (25:21, 17:25, 21:25, 25:20, 15:9) i w niedzielę zagrają o złoto z Rosją.

Gospodarze do najlepszej czwórki dotarli jakby bez wysiłku. W grupie A ani Francja, ani Rosja nie sprawiła im najmniejszych kłopotów. Zgoła inaczej było z Canarinhos. Wicemistrzowie świata rozpoczęli od bolesnej porażki z Polską, a dwa dni później do ostatniej piłki musieli bić się z Iranem. Ostatecznie mogli odetchnąć, pozostali w walce o złoto.

Przebudzenie po pierwszym secie

Półfinał zaczął się pod dyktando Amerykanów. Zawodnicy Johna Sperawa znów dominowali, znów mieli pełną kontrolę i nie dawali rozwinąć przeciwnikom skrzydeł. Pierwszego seta wygrali bezapelacyjnie, do 21.
Po zmianie stron role się odwróciły. Niemrawi dotąd Brazylijczycy zaczęli wyrastać w obronie jak spod ziemi, a w kontrataku genialną skuteczność odnalazł Leal. Znów na parkiecie istniała tylko jedna drużyna, ale byli to Canarinhos.
Z dobrą grą obie ekipy spotkały się w trzecim secie i w Chicago wreszcie można było oglądać siatkówkę na najwyższym światowym poziomie. Od mocy zagrywek i ataków jednych i drugich mogło zakręcić się w głowie. Górą z tego wszystkiego wyszli Brazylijczycy, którzy w samej końcówce zanotowali dwa asy serwisowe.

Kolejny zwrot

Czwarty set to kolejny zwrot akcji. Dowodzeni przez Matta Andersona Amerykanie potrafili się podnieść i o wszystkim zdecydować musiał tie-break. W nim kropkę nad i postawili gospodarze, którzy w nagrodę zagrają o tytuł.
Brazylia zmierzy się z Polską w meczu o brązowe medale.