Stracona szansa Skry. Final Four LM jednak dla Zenita

24/03/2016, 19:22 GMT+1

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali w Łodzi z Zenitem Kazań 0:3 w rewanżowym meczu 2. rundy play off Ligi Mistrzów. Wynik ten oznacza, że polski zespół odpada z rozgrywek, a rosyjski wchodzi do Final Four.

Po tym, co wydarzyło się w połowie marca w Kazaniu, apetyty były wielkie. Skra wybrała się wtedy do Rosji, by zmierzyć się z siatkarską potęgą, faworytem do triumfu w tych elitarnych rozgrywkach. I stało się! Gracze z Bełchatowa wracali stamtąd jako zwycięzcy, wielki Zenit sensacyjnie pokonali 3:2, tie-breaka rozstrzygając do 16.

Będą bronić tytułu

W czwartek doszło do rewanżu w Łodzi. Niestety, w Atlas Arenie górą byli goście, którzy nie oddali Skrze choćby seta. W tym drugim walka była najbardziej zacięta, jednak do 23 wygrali go siatkarze Zenita.
To rosyjski klub, broniący tytułu, awansował do Final Four Ligi Mistrzów. Turniej odbędzie się 16 i 17 kwietnia w Krakowie. Obok Zenita wystąpią tam włoskie ekipy Cucine Lube Civitanova i Trentino Diatec oraz - jako gospodarz imprezy - Asseco Resovia Rzeszów.

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań 0:3 (19:25, 23:25, 19:25).
PGE Skra Bełchatów: Nicolas Uriarte, Facundo Conte, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Nicolas Marechal, Srecko Lisinac - Kacper Piechocki (libero) – Andrzej Wrona, Marcel Gromadowski, Robert Milczarek. Zenit Kazań: Aleksander Butko, Matthew Anderson, Andriej Aszczew, Maksim Michajłow, Wilfredo Leon, Aleksander Gucaljuk - Teodor Salparow (libero) - Igor Kobzar.
Autor: rk / Źródło: sport.tvn24.pl, PAP