Skra Bełchatów awansowała do 1/16 finału

02/03/2016, 21:24 GMT+1

Siatkarze Skry przegrali 2:3 w Ankarze z Ziraatem Bankasi w rewanżowym meczu 1. rundy Ligi Mistrzów. Mimo porażki bełchatowianie awansowali do 1/6 finału rozgrywek. Tam zmierzą się z pogromcą Lotosu trefl Gdańsk - rosyjskim Zenitem Kazań.

W Ankarze do składu zespołu z Bełchatowa wrócił Mariusz Wlazły. Kapitan PGE Skry nie grał od dwóch tygodni, kiedy na rozruchu przed pierwszym meczem z Ziraatem nabawił się kontuzji pleców. Bez podstawowego atakującego bełchatowianie pokonali w Łodzi turecką drużynę 3:1, co oznaczało, że w rewanżu do wywalczenia awansu do kolejnej rundy play off potrzebowali zwycięstwa w co najmniej dwóch setach.

Dwa sety wystarczyły

Początek środowego spotkania mógł wskazywać, że na parkiecie debiutantów w Lidze Mistrzów PGE Skrze nie będzie łatwo osiągnąć cel. Obie drużyny grały punkt za punkt i dopiero przed drugą przerwą techniczną bełchatowianom udało się zbudować trzypunktową przewagę.

W drugiej partii podopieczni trenera Falaski szybciej odskoczyli rywalom. Nie pomógł im nawet debiut mierzącego 206 cm wzrostu Kubańczyka Leonardo Leyva Martineza, który jako zawodnik południowokoreańskiego Samsung Bluefangs zdobył 59 punktów w jednym meczu. Po ataku Wlazłego goście prowadzili 13:8, po asie serwisowym Nicolasa Uriarte – 19:10, a seta zakończył Srecko Lisnac.

Wymienili skład

PGE Skra zrealizowała cel i przed trzecią odsłoną szkoleniowiec gości poza Wlazłym wymienił cały skład. Zwycięzcę spotkania wyłonił tie-break, w którym nadal toczyła się wyrównana gra. Od stanu 8:8 Ziraat zdobył trzy punkty z rzędu i był coraz bliżej wygranej. Bełchatowianie największy problem mieli z przyjęciem zagrywki Marcusa Nilssona, który mocnym serwisem zakończył mecz.

W 1/6 finału LM Skra zmierzy się z Zenitem Kazań. Obrońcy trofeum w środę w rewanżowym meczu przed własną publicznością pokonali 3:0 Lotos Trefl Gdańsk. W Polsce mistrzowie Rosji zwyciężyli 3:1.

Pierwszy mecz bełchatowianie rozegrają na wyjeździe (15-17 marca).
WYNIKI:Zenit Kazań - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)
Ziraat Bankasi Ankara - PGE Skra Bełchatów 3:2 (20:25, 13:25, 28:26, 28:26, 15:10)
Autor: TG / Źródło: PAP