Siatkówka. Tajlandia - Chorwacja: wynik i relacja z meczu - MŚ siatkarek 2022

28/09/2022, 15:06 GMT+2

Siatkarki Tajlandii długo nie rozpamiętywały wtorkowej sromotnej porażki 0:3 z reprezentacją Polski w mistrzostwach świata. W środę Azjatki pokonały w Gdańsku Chorwację 3:0 (25:18, 25:13, 25:21) w meczu trzeciej kolejki grupy B. O godz. 20.30 Polki zmierzą się z Koreą Południową.

Biało-Czerwone mają na koncie dwie wygrane. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego w pierwszym meczu turnieju ograły nie bez problemów Chorwatki 3:1, a w kolejnym spotkaniu już bardzo pewnie pokonały Tajki bez straty seta. We wtorek w każdej partii pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko 17 punktów.

Tajlandia łatwo ograła Chorwację

Tajki szybko zregenerowały się po dotkliwej porażce z Biało-Czerwonymi. Przeciwko Chorwatkom dominowały przez wszystkie sety (w drugim wręcz zdeklasowały przeciwniczki do 13) i zanotowały drugie zwycięstwo w turnieju. Pierwszy raz sensacyjnie wygrały 3:2 z Turczynkami.
Z kolei Chorwatki doznały już trzeciej porażki w mundialu. W tej sytuacji mają już niewielkie szanse na awans do kolejny fazy turnieju. Siatkarki z Bałkanów czekają jeszcze mecze z Koreą i Dominikaną.

Polska zagra z Koreą

Przypomnijmy, że gospodarzami mistrzostw świata są Gdańsk, Łódź, Gliwice oraz holenderskie Arnhem, Rotterdam, a także Apeldoorn. Swoje kolejne spotkania fazy grupowej Polki będą rozgrywać w Gdańsku. Finał oraz mecz o trzecie miejsce odbędą się w Arnhem.
W środę Biało-Czerwone zmierzą się z Koreą Południową, początek o godz. 20:30.

Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl, PAP