Siatkówka - Sheilla Castro, dwukrotna mistrzyni olimpijska, wznawia karierę

16/10/2020, 08:39 GMT+2

Sheilla Castro, dwukrotna mistrzyni olimpijska w siatkówce, postanowiła wznowić karierę. 37-letnia Brazylijka grać będzie w nowej, profesjonalnej lidze w USA. Marzy też o starcie w igrzyskach w Tokio.

Wystąpiła już w trzech igrzyskach, a złote medale zdobyła w Pekinie w 2008 roku i w Londynie cztery lata później. Jest także dwukrotną wicemistrzynią świata. Poza ojczyzną reprezentowała kluby we Włoszech i w Turcji.

"Moje córki oglądają siatkówkę i to jest dobra motywacja"

Przed dwoma laty Castro urodziła bliźniaczki, a teraz ogłosiła powrót do siatkówki. Od lutego 2021 roku ma grać w nowej lidze w Stanach Zjednoczonych.

Chce też po raz czwarty wystąpić w igrzyskach, o ile zostałaby powołana przez selekcjonera Canarinhos.

- Moje córki oglądają siatkówkę i to jest dobra motywacja. Chociaż taka impreza nie wymaga ode mnie dodatkowej motywacji - przyznała Brazylijka.

Pięć lat temu Castro uczestniczyła w turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Szczecinie. W meczu o trzecie miejsce jej ówczesna drużyna - VakifBank Stambuł - wygrała z Chemikiem Police 3:0.
Igrzyska w Tokio na antenach Eurosportu oraz w Eurosport Playerze.
Autor: rk/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP