Siatkówka. Serbia - Włochy: wynik i relacja z meczu 1/2 finału mistrzostw Europy

18/09/2021, 21:39 GMT+2

Mecz Polska - Serbia w niedzielę rozstrzygnie o losach trzeciego miejsca na siatkarskich mistrzostwach Europy. W drugim sobotnim półfinale Serbowie przegrali z reprezentantami Włoch 1:3 (27:29, 22:25, 25:23, 18:25).

Serbia - Włochy

Kilka godzin wcześniej Polacy nie sprostali w 1/2 finału Słoweńcom, również doznając porażki 1:3. Mecz o brązowe medale rozpocznie się w katowickim Spodku o godz. 17:30.

Bez powtórki

Niedzielni rywale Biało-Czerwonych to najlepsza drużyna poprzedniego czempionatu Starego Kontynentu z 2019 roku. W decydującym meczu Serbowie ograli wówczas Słoweńców, którzy w tej edycji turnieju ponownie dotarli do finału. Obrońcy tytułu również byli bliscy powtórzenia tego wyczynu. Do półfinału tegorocznej imprezy przedarli się tylko z jedną porażką na koncie, minimalnie ulegając Polakom jeszcze w fazie grupowej. W sobotę nie byli jednak w stanie sprostać świetnie dysponowanym Włochom.
Podobnie jak w półfinale z udziałem Biało-Czerwonych wieczorny mecz w Katowicach obfitował w emocje. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego rozpoczęli go od zwycięstwa 29:27 w pierwszym secie, choć wydawało się, że to Serbowie rozstrzygną go na swoją korzyść. Wygrana w takich okolicznościach dodatkowo uskrzydliła jeszcze Włochów, którzy triumfowali w drugiej partii 25:22 i byli już o krok od finału turnieju.
Nie udało im się jednak zamknąć spotkania w trzech setach. Obrońcy tytułu nie składali broni, łapiąc kontakt z rywalami po kolejnej zaciętej partii, w której zwyciężyli 25:23.
W następnej odsłonie reprezentanci Włoch nie pozostawili już jednak żadnych złudzeń złotym medalistom ME z 2019 roku. Szybko wyszli na prowadzenie 5:0 i w pełni kontrolowali przebieg czwartego seta. Piłek meczowych doczekali się już przy stanie 24:16. Serbowie obronili dwie z nich, ale ostatecznie musieli się pogodzić z porażką 18:25 i 1:3 w całym spotkaniu.
Serbia – Włochy 1:3 (27:29, 22:25, 25:23, 18:25)