Siatkówka. Polska - Słowenia: wynik na żywo i relacja live - Półfinał Ligi Narodów Siatkarzy

26/06/2021, 11:51 GMT+2

Polska zagra w finale Ligi Narodów. W półfinale Biało-Czerwoni nie dali szans Słowenii. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Już jutro o 15 Biało-Czerwonych czeka bój o złoty medal z Brazylią. Zapraszamy na relację.

25:23. SIATKA! POLACY ZAGRAJĄ W FINALE!
24:23. Stern atakuje z powodzeniem! Szkoda. Może teraz się uda? W końcu do trzech razy sztuka.
24:22. Zaryzykował Drzyzga, ale zagrywa w siatkę. Jeszcze nie.
24:21. Cebulj w siatkę na zagrywce, piłka meczowa numer jeden!
23:21. Zła zagrywka Kaczmarka, zmiana powrotna, a wcześniej jeszcze przerwa dla Polaków.
23:20. Blisko asa byli Polacy, zamiast tego jest kapitalny, potrójny blok! Drzyzga w roli głównej.
22:20. Stern psuje serwis. Jeszcze trzy punkty...
21:20. Ajj, kiwka Śliwki nie była dobra. Wyczuli ją rywale i teraz o czas prosi trener Polaków.
21:19. Autowy blok Polaków. Semeniuk wchodzi za Drzyzgę.
21:18. I znowu przesunięta krótka! Kto? Nowakowski! Pięknie obił Sterna, przerwa dla Słoweńców.
20:18. Pajenk świetnie atakuje z krótkiej.
20:17. Urnault nadepnął nogą na linię przy zagrywce. Polacy coraz bliżej awansu do finału!
19:17. Znów chciał mocno Bieniek, ale trafił w siatkę.
19:16. Bieniek! As serwisowy! Wspaniała zagrywka Mateusza, w takim momencie! Przerwa na żądanie dla rywali.
18:16. Leon! Skuteczny atak lewym skrzydłem.
17:16. Co za wymiana! Koniec końców górą Słoweńcy.
17:15. W siatkę zagrywa Kozamernik.
16:14. Urnault radzi sobie na lewym skrzydle, atakuje po bloku.
16:14. Śliwka na dwa razy, ale ważne, że skutecznie. Olek chwilę wcześniej pojawił się na parkiecie. Plus dwa na drugiej przerwie technicznej.
15:14. Niestety, tym razem w siatkę zagrywa Piotr.
15:13. Trafiony Słoweniec! Taktyczna zagrywka Nowakowskiego. Brawo!
14:13. Świetny atak Leona - co za gwóźdź!
13:13. Teraz Słoweńcy odgryzają się blokiem. Zatrzymany Kubiak.
12:12. Cebulj przedarł się teraz przez nasz blok, Zatorski nie miał jak odebrać.
13:11. I znowu skuteczna obrona potrójnym blokiem! Nowakowski w roli głównej.
12:11. Leon trafia w rękę rywala na lewym ataku. 11 punkt Wilfredo.
11:11. Dobra zagrywka Pajenka, między Leona a Kubiaka. Kapitan próbował zareagować, ale nie wyszło.
11:10. Kurek w siatkę na zagrywce.
11:9. Drzyzga do Nowakowskiego i kolejny punkt zdobyty środkiem!
10:9. Pomyłka na zagrywce Mateusza.
10:8. Bieniek także odpowiada krótką.
9:8. Przesunięta krótka u rywali - ich niemoc przełamuje Pajenk.
9:7. I znowu punkt! Dobra kontra Polaków! Zaczęło się od znakomitej obrony Zatorskiego, skończyło na świetnym ataku Leona.
8:7. Fantastyczny blok! Prowadzimy na przerwie technicznej.
7:7. Dwa punkty z rzędu Polaków! Najpierw Leon środkiem, potem Bieniek w bloku.
5:7. Stern utrzymuje przewagę rywali plus dwa.
5:6. Kubiak! Atak kapitana idealnie w końcową linię.
4:6. Dotknięcie siatki u rywali? Nic z tego, akcja bez punktu.
4:5. Odrabiamy powoli straty.
2:5. Punkt dla Słowenii po challengu. Kubiak jednak w aut.
2:4. Drzyzga! Świetny blok! Trzeci raz świetnie przeczytał Cebulja!
1:4. I znowu dwa punkty Słoweńców, dobrze grają w bloku.
1:2. Nowakowski ze środka. Nie pozwalamy rywalom odskoczyć.
0:2. Dwa punkty z rzędu rywali na początku trzeciego seta.

25:21. Mylą się na zagrywce rywale! Prowadzimy 2:0! Słowenia prowadziła już czterema punktami, ale to nasz zespół jest bliżej wygranej.
24:21. Bartosz pomylił się na zagrywce. Może teraz?
24:20. Kurek!!! Słoweński libero bezradny! Piłka setowa!
23:20. Kurek! Do niego należy końcówka tego seta, brawo Bartosz! Rywale biorą czas, są w tarapatach.
22:20. Aaj, szkoda, blok aut.
22:19. Na szczęście polski blok działa bez zarzutu - Kurek i Bieniek w akcji!
21:19. Rywale jakimś cudem odbierają trudną piłkę zza bandy po ataku Leona i kończą atak punktem.
21:17. Doskonały atak Kurka, piekielnie mocny!
20:17. Słoweńcy bez problemów ze skrzydła.
20:16. As Drzyzgi! Rozhulał nam się Fabian!
19:16. Urnaut zablokowany!!! Znów mamy komfort w końcówce!
18:16. Kubiak poradził sobie z piekielnie trudnym przyjęciem, a za chwilę błysnął w ataku.
17:16. Kozamernik ze środka, nie było czego zbierać.
17:15. Kurek jest niezawodny!
16:15. Szkoda, mieliśmy kontrę, ale w blok wpadł Kubiak.
16:14. Genialnie Leon, as!!!
15:14. Leon potężnie z zagrywki i blokujemy!
14:14. Po asie Pajenk teraz zepsuł.
13:14. Nieporozumienie po naszej stronie. Nikt nie wziął lekkiej zagrywki.
13:13. Bezlitośnie obijają nas Słoweńcy na lewym ataku.
13:12. Urnaut w siatkę z zagrywki.
12:12. Urnaut sprytnie po bloku.
12:11. Stern zablokowany. Kurek-Nowakowski-Leon! Prowadzimy.
11:11. Kurek. Kapitalnie.
10:11. Urnaut znów w sobie tylko znany sposób przedarł się przez blok.
10:10. Bieniek ze środka. Świetnie, bo Mateusza nam w ataku brakowało.
9:10. Znów świetna zagrywka, ale Urnaut skończył na potrójnym bloku.
9:9. Drzyzga!!! Teraz uderzył mocno i mamy asa!
8:9. I jeszcze raz! Mieliśmy przechodzącą piłkę po zagrywce Drzyzgi i od razu jest punkt.
7:9. Idealne przyjęcie i Kurek bez problemów. Bardzo dobrze gra dziś nasz atakujący.
6:9. Wpada nam kiwka za blok.
6:8. Kurek kończy w kontrze, o to chodzi!
5:8. Uff, psuje Stern. Możemy ruszać do odrabiania strat.
To był as... Jest przerwa techniczna.
4:8. As serwisowy Sterna, znowu. Ale sprawdzamy.
4:7. Bomba Leona z zagrywki, ale rywale i tak jakimś cudem ratują się atakiem po bloku.
4:6. Leon teraz skutecznie z wysokiej piłki. Dobrze, że się przełamał.
3:6. Słoweńcy mają perfekcyjne przyjęcie i skrzętnie z tego korzystają.
3:5. Wreszcie. Kurek po prostej.
2:5. Leon znów nie skończył i Słoweńcy kontrują. Musimy błyskawicznie zrobić przejście.
2:4. Niestety nie było bloku...
3:3. Poprawka Leona po bloku. Ale znów sprawdzamy.
2:3. Leon też się myli. Musimy uspokoić grę.
2:2. Kurek w aut, a dostał świetną piłkę.
2:1. Ależ atak Sterna po ciasnym skosie, wow.
2:0. Bronimy i ponownie Leon po bloku!
1:0. Leon atakował w aut, ale sprawdzamy i tam był blok!

25:22. Leon trafia w samą linię ze środka. Prowadzimy po bardzo trudnym secie!
24:22. Cebulj tym razem obił nam blok i Słoweńcy jeszcze się bronią.
24:21. Mieliśmy problem z przyjęciem, ale w kontrze znów myli się Cebulj. Mamy piłki setowe!
23:21. Słoweńcy na dwa razy, ale w końcu skutecznie.
23:20. Długa akcja, świetne obrony i w końcu błąd rywali!
22:20. Pajenk też psuje. Blisko, coraz bliżej.
21:20. Leon w siatkę, ale swoje zrobił. Możemy kontrolować wynik.
21:19. Aut Cebulja! Mamy wielki kapitał w końcówce seta!
20:19. I jeszcze jeden blok!!! Prowadzimy! Świetną robotę w polu serwisowym robi Leon.
19:19. Mamy blok! Dopadliśmy ich, mając Leona na zagrywce, brawo!
18:19. Urnaut w siatkę. Wciąż punkt za punkt.
17:19. Mieliśmy piłkę po swojej stronie, ale nie udało się tego wykorzystać. Szkoda.
17:18. Rozhulał się Kurek na prawym skrzydle, świetna skuteczność.
16:18. Ależ mądrze gra Urnaut... Był w trudnej sytuacji i z wielkim spokojem obił potrójny blok.
16:17. Wow, ale atak Leona! Tego potrzebujemy!
15:17. Fantastyczne zagranie Urnauta. Znów nie daliśmy rady zdobyć punktu przy własnym serwisie.
15:16. Cebulj ponownie psuje serwis.
14:16. Bezbłędni są Słoweńcy. Znów Cebulj i mamy drugą przerwę techniczną. Kapitalnie zaczęli jedni i drudzy i trudno będzie przełamać dobrą grę rywali.
14:15. Uff, ogromne zamieszanie, ale kończy Kurek.
13:15. Cebulj w kontrze. Mamy trudniejszy moment i zaraz trzeba będzie gonić. Ale na zagrywce ciągle Stern.
13:14. I jeszcze raz... Kapitalnie zagrywa Stern i Heynen bierze czas.
13:13. As Sterna i minimalna przewaga uciekła.
13:12. Achhh, znów mieliśmy kontrę i znów atakujemy w aut. Tym razem Kurek...
13:11. Kurek znów skutecznie ze skrzydła.
12:11. Pajenk bezbłędnie ze środka. Piekielnie trudny to będzie mecz.
12:10. Pojedynczy blok Kubiaka!!!
11:10. Kurek znakomicie z drugiej linii.
10:10. Ależ szkoda... mieliśmy kontrę, ale Leon źle trafił w piłkę.
10:9. Kochanowski ze środka. Tym razem rywale nie zdążyli w obronie.
9:9. Słoweńcy znów skutecznie. Ależ zacięta walka...
9:8. Znów nie mogliśmy skończyć atak, aż w końcu udało się Kurkowi z przechodzącej piłki.
8:8. W polu serwisowym pomylił się też Kubiak.
8:7. Cebilj psuje zagrywkę i mamy pierwszą przerwę techniczną. Kapitalnie się ogląda początek tego meczu. Obie ekipy muszą się mocno napracować, by zdobywać punkty.
7:7. Cebulj bardzo swobodnie na lewym skrzydle.
7:6. Nie mogliśmy teraz skończyć ataku, ale świetnie funkcjonuje nasz blok!
6:6. Bieniek dwa razy nieskutecznie na środku. Rywale punktują w bloku. Ale co ważne, Leon kapitalnie zaczął na przyjęciu, a niemal wszystkie piłki lecą w niego.
6:5. Atomowy atak Kozamernika ze środka.
6:4. Kapitalny plas Kubiaka w kontrze! Znów mamy dwa punkty przewagi.
5:4. Kubiak oddaje blok! Brawo, bo ataku nie skończył Kurek.
4:4. Kubiak zablokowany na lewym skrzydle, szkoda.
4:3. Tym razem w siatkę, ale dobry to jest początek Polaków.
4:2. As serwisowy Leon, tak jest!
3:2. Mieliśmy pierwszą kontrę i od razu ją wykorzystujemy! Kubiak ograł rywali na siatce.
2:2. Leon przyjął i skończył. Doskonała akcja.
1:2. Cebulj doskonale atakuje ze środka drugiej linii.
1:1. Dobre przyjęcie Leona i potężnie ze środka uderzył Kochanowski.
0:1. Mieliśmy potrójny blok, ale poradził sobie z tym Urnaut.
Zaczęli!
Kurek, Drzyzga, Leon, Kubiak, Bieniek, Kochanowski i Zatorski - takim składem zaczniemy!
W Rimini po raz pierwszy od początku imprezy wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W trakcie fazy grupowej tych ceremonii brakowało.
W Rimini łatwo nie będzie, ale kto jest faworytem meczu, wątpliwości nie ma polski mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek.
We wczesne sobotnie popołudnie rozegrano już w Rimini pierwszy półfinał. W nim Brazylijczycy łatwo rozprawili się z Francuzami.
Polacy fazę zasadniczą LN zakończyli na drugim miejscu w tabeli, z 12 zwycięstwami. Trzy porażki ponieśli właśnie z drużynami, które również dotarły do turnieju finałowego. Poza Słowenią są to Brazylia i Francja.
Polacy przegrali ze Słoweńcami aż cztery z poprzednich pięciu spotkań. Podopiecznym Alberto Giulianiego będą chcieli się zrewanżować nie tylko za niedawną porażkę w fazie zasadniczej LN. Musieli niespodziewanie uznać ich wyższość także m.in. w półfinale mistrzostw Europy sprzed dwóch lat.
POLSKA - SŁOWENIA 3:0 (25:22; 25:21, 25:23)
Autor: pqv, lukl / Źródło: eurosport.pl