Siatkówka. Polska - Słowenia: wynik na żywo i relacja - Liga Narodów 2022

10/07/2022, 17:25 GMT+2

Polska pokonała Słowenię 3:1 (25:114, 25:23, 23:25, 25:17) w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Narodów w Gdańsku. Biało-Czerwoni awansowali do turnieju finałowego, która zostanie rozegrany w Bologni. Ćwierćfinałowym rywalem naszej drużyny będzie Iran, z którym niedawno przegraliśmy 2:3. Tak mecz ze Słowenią relacjonowaliśmy na żywo na eurosport.pl.

Dzięki za uwagę i do następnego!
Zawodnik meczu? Chyba Tomasz Fornal. Świetna zmiana i popis w czwrtym secie! Oczywiście nie można też zapominać o Bartoszu Kurku, który dzisiaj był ogromnym zagrożeniem dla Słoweńców.
Wygrywamy w ostatnim meczu turnieju w Gdańsku 3:1 ze Słowenią i naszym najbliższym rywalem w turnieju głównym w Bologni będzie Iran.
17:25! KONIEC! FORNAL I KŁOS ZABLOKOWALI STERNA!
17:24. I tym razem też nie! Fornal w aut! Kończmy to!
16:24. Jeszcze nie tym razem! Kurek w aut.
14:24! KUREK ZASKOCZYŁ SERWISEM URNAUTA! Piłka meczowa dla Polski!
14:23! Kurek! Coraz bliżej wygranej!
13:22! Toncek Stern zatrzymany przez Kłosa!
12:20! Kurek po bloku! Potężna zaliczka!
12:19! Kontra Polaków! Bieniek spod siatki!
11:17. Nieczyste odbicie po stronie Słoweńców.
10:16! Semeniuk po bardzo ciasnym skosie!
8:14! STERN ZATRZYMANY NA POJEDYNCZNYM BLOKU FORNALA!
8:13. Fornal punktuje! Zawodnik czwartego seta jak na razie!
Przerwa techniczna przy prowadzeniu Polski 12:7. Bezpieczna przewaga.
6:11. Długo sprawdzliśmy stykową piłkę. Ostatni dotykał jej jednak Toncek Stern. Punkt dla Polski!
5:10! Cebulj zatrzymany blokiem! Kurek z Bieńkiem!
5:9! Wygrywamy długą akcję! Blok-antenka po ataku Semeniuka!
4:6. Nie wybroniliśmy ataku Urnauta.
Jednak było dotknięcie naszego bloku. Powtarzamy akcję. 3:6.
3:7! Toncek Stern atakuje w taśmę! Chyba bez bloku. Sprawdzamy!
3:6! Fornal blok-aut!
3:5. Zatrzymany blokiem Kochanowski. Szkoda, że na atak z przechodzącej piłki nie zdecydował się Fornal.
2:5! Kurek trafił serwisem Cebulja!
2:4! Fornal po raz kolejny! Dobrze zastąpił Śliwkę!
1:3! Pograliśmy teraz blokiem. Dzięki temu mogliśmy wyprowadzić kontrę, którą skutecznie wykończył Fornal!
1:2! Atak Fornala z lewego skrzydła!
0:1. Przekroczenie linii trzeciego metra po stronie Słoweńców.
Pora na czwartego seta!
25:23. Skończył atakiem Cebulj. Set dla Słowenii. Za chwilę czwarta partia.
24:23. Jeszcze gramy! Kurek przebił się przez podwójny blok!
24:22. Przestrzelił serwisem Kurek. Setowa dla Słowenii.
Czas dla Słowenii.
23:22! BLOK! BLOK! BLOK! Kochanowski zatrzymał środkowego Słowenii!
23:21. Semeniuk dostał piłkę na poprawę. Tym razem się udało. Blok-aut.
O przerwę poprosił Nikola Grbić.
23:20. Źle się dzieje. Semeniuk przy ataku wpadł w siatkę...
22:20. Niestety. Aut po zagrywce Bieńka.
Bieniek i... Czyżby as?! Sprawdzamy!
21:20! Semeniuk po skosie z lewego skrzydła!
21:19. Nasz blok wpadł w siatkę.
20:19! BOMBA FORNALA!!! Zastąpił chwilę wcześniej Śliwkę i teraz posłał potężną piłkę z serwisu!
20:18. Kozamernik nie zdołał zatrzymać Bieńka.
20:17. Gramy punkt za punkt. To akurat nie jest dla nas dobra wiadomość przy bezpiecznej przewadze Słoweńców.
18:15. Długą akcję wygrali Słoweńcy. Trzy punkty przewagi w dość ważnym momencie seta.
16:15! Dobre przyjęcie, precyzyjne rozegranie i skuteczny atak Kurka!
16:14. Toncek Stern uruchomił ponownie serwis.
15:14. Pajenk skuteczny na środku.
14:14! Cebulj bez bloku w aut! Dogoniliśmy rywali!
14:13! Kurek blok-aut! Nie zwolnił ręki. Huknął z całej siły po bloku.
13:12! BIENIEK ODPALIŁ! Znakomity serwis!
13:11. Pogubili się w obronie Słoweńcy. Na nasze szczęście. Mieli dość prostą piłkę do podbicia.

12:10. Złe przyjęcie Semeniuka. Słoweńcy wyprowadzili skuteczną kontrę.
11:10. Teraz to Semeniuk nadział się na blok.
9:10! Kurek z Bieńkiem zatrzymali Cebulja blokiem!
8:8. Trafił Semeniuk! Atak z drugiej linii!
7:6. Wpadł w pojedynczy blok Kurek.
5:5. Słoweńcy zablokowali Kurka.
3:5! KUREEEEEK! Co za moc na zagrywce! Trafiony Urnaut, piłka na trybunach!
3:4! Przekroczenie linii trzeciego metra przy ataku Urnauta! Punkt dla Polski!
3:3! Kurek trafił serwisem! Nie podbili piłki Słoweńcy!
3:2. Semeniuk przebił się przez blok.
3:1. Trafił serwisem Kozamernik.
2:1. Pejenk ze środka.
Warto zauważyć, że Słoweńcy nie zmienili składu. Cały czas grają w najsilniejszym ustawieniu. Nie ma mowy o odpuszczaniu.
0:1. Błąd po stronie Słoweńców. Jeden z zawodników w bloku przeszedł pod siatką.
Serwują Słoweńcy.
Wracamy na boisko. Czy to będzie ostatni dziś set?
Ciężko jednak przypuszczać, by teraz nam odpuścili. W drugim secie zaczął u nich funkcjonować serwis. Dużo ryzykowali i w wielu przypadkach się to opłaciło. Toncek Stern i Pajenk - na nich trzeba uważać, gdy są w polu serwisowym.
Koniec marzeń Słoweńców o pierwszej ósemce. Cieszą się za to Holendrzy, którzy w tym momencie zapewnili sobie grę w turnieju głównym.
23:25! MOZIĆ ZATRZYMANY! BLOK POLAKÓW! Świetnie ustawił się Śliwka! Prowadzimy w setach 2:0!
23:24! BIENIEK ZE ŚRODKA! Piłka setowa dla Polski!
23:23. Urnaut po bloku. Jeszcze się bronią Słoweńcy.
I teraz czas dla Słowenii.
22:23! BIENIEK Z PRZECHODZĄCEJ!!! Potężny serwis Kochanowskiego, złe przyjęcie i mamy prowadzenie!
22:22! Kurek blok-aut! Odetchnęliśmy!
Nikola Grbić wziął czas.
22:21. Szaleje Toncek Stern. Przedarł się przez potrójny blok.
21:21. Pajenk zaserwował w aut.
21:20... Jednak nie. Minimalny aut. Szkoda!
20:21! AS SERWISOWY KURKA! Ale... Sprawdzamy!
20:20! Kochanowski ze środka w sam narożnik! Uff!
20:19. Długa wymiana na korzyść Słoweńców. Toncek Stern jakoś zmieścił ten atak.
19:19! Zatrzymany Cebulj! Zamknął kierunek Kurek!
18:17. Kurek na lewej stronie! Poradził sobie z pojedynczym blokiem!
17:16. Serwis Urnauta w aut. Dużo już ryzykują na zagrywce Słoweńcy. Nie mają wiele do stracenia.
16:15! Śliwka po bloku!
16:14. Urnaut sprytnie obił nasz potrójny blok.
15:14. Toncek Stern jest groźny. Świetny atak po prostej.
14:14! ATAK W AUT! Złapaliśmy Słoweńców!
14:13! CO ZA ATAK! JAK ON TO ZROBIŁ?! Kurek zaatakował z bardzo trudnej piłki! Po przekątnej niemal spod band reklamowych!
14:12. Semeniuk się przedarł! Atak nad potrójnym blokiem!
12:11! Trafił Kurek! Sytuacyjny atak z trudnej pozycji.
Dla Słowenii to arcyważny set. Przegrana oznacza koniec marzeń o awansie do turnieju głównego.
Przerwa techniczna.
Aut! Niestety. 12:10 dla Słowenii.
12:10 czy 11:11? Atakował Semeniuk. Czekamy...
11:10! Cebulj bez bloku w aut! Znów mamy kontakt!
11:9! ZABLOKOWANY CEBULJ! Odrabiamy straty!
11:8. Tym razem pomylił się Toncek Stern. Aut.
11:7. Toncek Stern po raz kolejny! Robi nam krzywdę serwisem.
10:7. Toncek Stern ustrzelił zagrywką Śliwkę.
8:7. Śliwka kiwał skutecznie na prawym ataku.
7:6! BUM! Atak Kurka! Potężnie z prawego skrzydła!
Kontuzja Vincicia. Chyba koniec meczu dla tego gracza.
6:5. Z trudnej pozycji atakował Kochanowski. Szczęśliwie dla nas, piłka spadła na pole rywali.
6:4. Zatrzymany Kochanowski. Szkoda, bo zaczęło się od potężnej zagrywki Semeniuka i złego przyjęcia Słoweńców.
5:4! ŚLIWKA! Nie dogonił piłki Toncek Stern! Mamy kontakt!
5:3! Kurek! Dłuższa wymiana. Dobry atak pod linię końcową.
5:2. Teraz to Słoweńcy budują przewagę. Musimy się obudzić.
4:2. Dobra zagrywka Słoweńca. Pajenk zaskoczył Polaków.
3:2. Cebulj się przedarł. Trafił w Śliwkę. Przeprosił za to, choć nie było to oczywiście zamierzone.
2:2. Cebulj z zagrywki w aut.
2:1. Tym razem nie wybroniliśmy, choć była na to szansa.
1:1. Semeniuk pewnie z lewego skrzydła!
1:0. Śliwka w aut. Pierwsze prowadzenie Słowenii.
Jedziemy z drugim setem.
U nas ciężko nawet wskazać jednego wyróżniającego się zawodnika, bo cały zespół gra jak z nut.
Rywale na razie nie mają nic do powiedzenia! Gramy bardzo dobrze. Teraz TYLKO to utrzymać i będzie pięknie.
14:25! MAMY TO! Pierwszy set dla Polski! Słowenia rozbita!
14:24. Jeszcze przez środek zagrali Słoweńcy. Skończył Kozamernik.
13:24! Gasparini serwuje w siatkę i mamy piłkę setową!
12:23! MOZIĆ ZGASZONY BLOKIEM! BUM!
12:22! TAK JEST! AS! Warto było sprawdzić!
Teraz to my sprawdzamy! Czy to był as Kochanowskiego?
12:21! Bieniek! Świetna kontra!
Nic z tego, duży aut. Chyba VAR wzięty tylko po to, by rozkojarzyć naszych graczy.
Sprawdzamy jednak, czy piłka nie była w boisku.
12:20. Serwis Cebulja w aut. Mamy 20. punkt.
10:19! Ale gra! Sprytny atak Śliwki!
10:18! Bomba Semeniuka z zagrywki, Słoweńcy źle przyjmują i ze środka kończy z przechodzącej Kochanowski!
10:17! Mozić zatrzymany potrójnym blokiem!
10:16! Pogubili się Słoweńcy, prosty błąd po ich stronie.
10:14. Odrobili jeden punkt Słoweńcy. Przepchnął piłkę na bloku Cebulj.
7:13! CO ZA BLOK! Semeniuk w pojedynkę zatrzymał Toncka Sterna! Słoweniec dostał piłkę pod nogi!
Praktycznie poza jednym błędem przy przyjęciu Śliwki, ciężko o jakieś negatywne opinie o naszej grze. Jest dobry serwis, jest poprawna gra w defensywie, jest skuteczność w ataku. Oby tak dalej!
Schodzimy na przerwę techniczną przy wyniku 7:12.
6:11! KUREK! Potężny atak! Obity blok, piłka na aucie, punkt dla Polski!
6:10. Zaskoczony teraz serwisem Śliwka. Złe przyjęcie na palce.
5:10. Atak Cebulja. Miał już piłkę na rękach Semeniuk, ale nie zdołał skutecznie podbić.
4:10! Śliwka zaatakował pod górę! Obity blok Słoweńców!
4:9. Toncek Stern blok-aut.
U nas na początku meczu nie widać słabych punktów. Wszystko funkcjonuje jak należy.
Czas dla Słowenii. Muszą coś zmienić w swojej grze, bo na razie nie wychodzi im to kompletnie.
3:9! BIENIEK! Skuteczna kontra Polaków! Świetnie pograliśmy pasywnym blokiem!
3:8! Śliwka precyzyjnie w narożnik z lewego skrzydła!
2:7! Odjeżdżamy! Bieniek huknął ze środka!
2:6! Toncek Stern atakuje w aut! Mamy cztery punkty przewagi!
2:5! Semeniuk po prostej z lewego skrzydła!
2:4. Kontra Słoweńców. Cebulj się przedarł.
0:3! Sprytnie Kurek! Przepchnął piłkę nad murem! Ta spadła w sam narożnik boiska.
0:2! Kochanowski ze środka! Wszystko zaczęło się od złego przyjęcia zagrywki Bieńka.
0:1! Pierwszy punkt po ataku Kurka!
Od zagrywki rozpoczynają Słoweńcy.
Polska zacznie w składzie: Kurek, Śliwka, Kochanowski, Semeniuk, Janusz, Bieniek i Zatorski na libero.
Zaraz dowiemy się, w jakim składzie rozpoczniemy mecz w Gdańsku.
Mazurek Dąbrowskiego zaśpiewany a capella przez całą Ergo Arenę. Piękna sprawa!
Pora na hymny.
Oba zespoły już na boisku!
Mamy więc rachunki do wyrównania. Dziś liczymy na zwycięstwo!
Ostatni raz ze Słowenią graliśmy w półfinale mistrzostw Europy 2021 i nie wspominamy tego meczu dobrze. Rywali wygrali 3:1. Była to bardzo bolesna porażka dla Biało-Czerwonych.
W sobotę nasz zespół nie dał Holendrom szans, zwyciężając 3:0. Kibice liczą dziś na powtórkę.
Dobry wieczór. To już ostatni mecz fazy grupowej Ligi Narodów. Jest o co walczyć. Jakiekolwiek zwycięstwo ze Słowenią da Polakom w 1/4 finału grę z Iranem. Porażka sprawi, że w turnieju finałowym (20-24 lipca w Bolonii) zagramy z Brazylią lub Japonią. Zwycięstwo Słowenii za trzy punkty da jej rzutem na taśmę awans do najlepszej ósemki. Zapowiada się niezwykle emocjonująco.
SŁOWENIA - POLSKA 1:3 (14:25, 23:25, 25:23, 17:25)
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl