Siatkówka. Polska - Niemcy: wynik i relacja - Liga Narodów siatkarzy 2021

17/06/2021, 20:54 GMT+2

W swoim dwunastym spotkaniu w Lidze Narodów polscy siatkarze odnieśli dziesiątą wygraną, w dobrym stylu pokonując Niemców 3:0 (25:22, 25:19, 25:20). Rywale próbowali walczyć, ale nie byli w stanie stawić czoła biało-czerwonej nawałnicy.

Biało-Czerwoni przed meczem z Niemcami zajmowali drugie miejsce w Lidze Narodów, ustępując tylko Brazylijczykom. W ostatnich spotkaniach Polacy bardzo łatwo ograli Kanadyjczyków i Japończyków, a teraz planowali odprawić z kwitkiem kolejnych rywali.

Niemcy podjęli walkę

Polacy wyszli na spotkanie z naszymi zachodnimi sąsiadami na galowo, czyli w składzie, który prawdopodobnie będzie rozpoczynał mecze podczas igrzysk w Tokio 2020. W ekipie Biało-Czerwonych zaczęli: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Michał Kubiak i Paweł Zatorski na libero.
Początek meczu należał do Kurka, który z impetem skończył wszystkie pięć ataków. Do poziomu swojego lidera dopasowali się koledzy i Polacy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (13:10). Rywale szybko odpowiedzieli jednak dobrym serwisem, my zrobiliśmy kilka błędów i mecz się wyrównał.
Ponownie wypracowaliśmy przewagę już po koniec seta, kiedy po kolejnej udanej akcji Leona było 20:17. Biało-Czerwoni nie pozwolili już rywalom zmniejszyć dystansu i wygrali 25:22.

Rosnąca forma

Druga partia zaczęła się podobnie, co poprzednia. Znowu minimalną przewagę wypracowali sobie Polacy, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6. Niemcy prezentowali się jednak nadspodziewanie dobrze i potrafili odgryzać się naszym. Znowu przez jakiś czas spotkanie było bardzo wyrównane. W końcu jednak Biało-Czerwoni zaczęli dominować. Bardzo dobrze prezentował się Nowakowski, pokazując, że wraca do dobrej formy. Cieszyć mogły też udane próby Kubiaka.
Drzyzga starał się uruchomić wszystkich kolegów, dlatego zdobywaliśmy punkty na różne sposoby. Kolejne efektowne akcje dały Polakom zwycięstwo 25:19.
Na początku trzeciego seta Niemcy jak zwykle poczuli siłę ataków Kurka, który zdobywał punkt za punktem. Nasi rywale sami mieli spore kłopoty, by skończyć ataki, bo Polacy bardzo uszczelnili blok. Podopieczni Heynena dominowali w każdym elemencie gry i nic dziwnego, że zwyciężyli w secie 25:20 i w całym meczu 3:0.
W kolejnym meczu Polacy zagrają w poniedziałek z wymagającą Argentyną.