Siatkówka. Polska - Korea Południowa: wynik na żywo i relacja live - MŚ siatkarek 2022

28/09/2022, 17:38 GMT+2

Polska - Korea Południowa. Biało-Czerwone w środę odniosły już trzecie zwycięstwo w mistrzostwach świata siatkarek 2022. Tym razem Polki wygrały w Gdańsku 3:0 z zamykającymi tabelę grupy B Koreankami. Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo w eurosport.pl.

Dziś dziękujemy już za Waszą uwagę. Do zobaczenia w czwartek.
Trzy zwycięstwa, tylko jeden stracony set i pierwsze miejsce w grupie B. Liczymy na podtrzymanie tej świetnej passy w czwartek. Jutro Polki zmierzą się reprezentacją Dominikany. Zapraszamy na naszą relację.

25:16 - Monika Fedusio kończy spotkanie kapitalnym atakiem po prostej! Polki triumfują 3:0!
24:15 – piłki meczowe dla Biało-Czerwonych!
23:15 – Korneluk nie do zatrzymania pod siatką.
22:15 – pogubione Koreanki w obronie.
21:15 – druga próba już niestety nieudana.
21:14 – Górecka zdobywa punkt z zagrywki.
20:14 – potężny blok Polek.
19:14 – kolejny błąd Koreanek, zanosi się na następne efektowne zwycięstwo Polek.
18:14 – świetny, dynamiczny atak Różański.
17:14 - Monika Gałkowska pewnie kończy ze skrzydła.
16:14 – nieporozumienie w obronie po stronie Polek.
16:13 – Wenerska zepsuła zagrywkę, ale i tak zrobiła wiele dobrego z pola serwisowego w ostatnich minutach.
16:12 – Koreanki łapią się za głowy, wynik znów im odjeżdża.
15:12 - Kamila Witkowska bardzo przytomnie zachowała się przy siatce.
14:12 – i ponownie Górecka, tym razem z wykorzystaniem bloku rywalek!
13:12 – Górecka nie do zatrzymania przez pojedynczy blok.
12:12 – znakomity blok Góreckiej, straty odrobione.
11:12 – fantastyczny atak Różański po prostej.
10:12 – i znów myli się Stysiak, niecodzienny obrazek.
10:11 – Stysiak tym razem wyraźnie zaatakowała w aut.
10:10 – piłka jednak była w boisku.
10:10 – Stysiak trafia tuż przy linii, ale sprawdzają jeszcze rywalki.
9:10 – skuteczny blok Koreanek.
9:9 - Jeongah Park precyzyjnie zaatakowała po skosie.
9:8 - Minkyoung Hwang psuje serwis.
8:8 – potężny atak Seonwoo Lee.
8:7 – Różański znów popisała się świetną skutecznością.
7:7 – kombinacyjna akcja Azjatek i ponownie mamy remis.
7:6 – zepsuty serwis Koreanek.
6:6 - Minkyoung Hwang doprowadza do remisu.
6:5 - Seonwoo Lee skutecznie w ataku.
6:4 – ambitna obrona Koreanek, ale nie zdołały uchronić się przed kolejną stratą.
5:4 – Stysiak zaserwowała w siatkę.
5:3 – świetna kiwka Góreckiej.
4:3 – as serwisowy Stysiak, pierwszy punkt Polek zdobyty z zagrywki.
3:3 – prosty błąd Koreanek, straty już odrobione.
2:3 – tym razem autowy serwis tej zawodniczki.
1:3 – as serwisowy Seonwoo Lee.
1:2 - Juah Lee znów skuteczna. Imponuje w dzisiejszym meczu.
1:1 – Korneluk odpowiada atakiem przy siatce.
0:1 – Park otwiera trzeciego seta, zdobywając punkt dla Korei.
Między setami przypominamy, jaka znakomita atmosfera panuje dziś w Ergo Arenie.
25:18 – Górecka zamyka tę partię, przebijając się przez blok.
24:18 – ale po chwili i psują zagrywkę. Piłki setowe.
23:18 – psują nasze plany Koreanki.
23:17 – czyżby szykował się kolejny set wygrany do 17? To byłby już piąty z rzędu licząc wczorajszy mecz z Tajlandią.
22:17 – Różański fantastycznie zaatakowała z drugiej linii.
21:17 – ale przypomina o sobie również Stysiak, która odetchnęła nieco na ławce.
20:17 - Juah Lee potwierdza, że dziś jest najpewniejszym punktem Korei w ataku.
20:16 – sprytny atak Różański, rywalki zupełnie zaskoczone.
19:16 - Juah Lee nie myli się ze skrzydła.
19:15 – Park atakuje w aut.
18:15 - Olivia Różański przerwała serię punktową Korei.
17:15 – as serwisowy Seonwoo Lee.
17:14 - Jeongah Park zmniejsza straty swojej drużyny.
17:13 – bardzo ambitna obrona Różański, która wpadła w bandę, ale to Koreanki zdobywają punkt.
17:12 - Juah Lee skutecznie po skosie.
17:11 – autowy atak w wykonaniu Jeongah Park.
16:11 – szczęśliwy punkt dla Korei. Polki pogubiły się w obronie.
16:10 – Stysiak odpowiada jednak w mgnieniu oka.
15:10 – do trzech razy sztuka. Seonwoo Lee wreszcie skuteczna na skrzydle.
15:9 - Seonwoo Lee tym razem starała się jakoś ominąć blok, ale przy okazji nie trafiła w boisko.
14:9 - Seonwoo Lee znów nadziała się na polski blok.
13:9 – kiwka Koreanki ląduje na aucie.
12:9 – następny udany blok Polek. Ten element funkcjonuje dziś bez zarzutu, ale trzeba poprawić zagrywkę.
11:9 – tym razem Górecka pewnie kończy atak z drugiej strony.
10:9 – Stysiak szybko się jednak zrehabilitowała.
9:9 – minimalnie pomyliła się Stysiak.
9:8 – autowa zagrywka Różański.
9:7 – Korneluk daje nam kolejny punkt.
8:7 - Juah Lee świetnie kończy ze skrzydła.
8:6 – polski blok znów nie do przejścia dla Azjatek.
7:6 – pewne wykończenie akcji przez Stysiak.
6:6 – nieudana zagrywka Polek.
6:5 – Biało-Czerwone na prowadzeniu po ataku Różański i błędzie rywalek.
4:5 – Polki bliskie obrony, ale piłka pechowo spada na naszą stronę tuż przy siatce.
4:4 – Kolejny remis. Witkowska dała prowadzenie, lecz Górecka zaserwowała w aut.
3:3 – Górecka najpierw zaatakowała skutecznie, ale potem zabrakło precyzji.
2:2 – długa kiwka Koreanki, po której piłka ląduje tuż przy linii końcowej Polek.
2:1 – jest skuteczny blok polskiej reprezentacji.
1:1 – Koreanki objęły prowadzenie na początku drugiej partii, ale już mamy remis.

Piłka w boisku. Polki wygrywają pierwszego seta 25:17!
25:17 – wystarczyła pierwsza szansa, ale Koreanki jeszcze sprawdzają.
24:17 – blok Agnieszki Korneluk! Piłki setowe!
23:17 – Zawodniczki z Azji przerwały naszą serię, ale po chwili zepsuły zagrywkę.
22:16 – Korneluk wykorzystuje swoje warunki fizyczne pod siatką.
21:16 – Różański pojedynczym blokiem zatrzymała Koreankę!
20:16 – Różański ponownie nieomylna ze skrzydła. Polki podobnie jak wczoraj uciekają przeciwniczkom w kluczowym momencie seta.
19:16 – Koreanki tracą kolejny punkt po dotknięciu siatki.
18:16 – Różański powiększa przewagę.
17:16 – Polki już na prowadzeniu, znów Stysiak.
15:15 – i już mamy remis po kolejnym udanym ataku Stysiak.
14:15 – Witkowska trafia tuż przy końcowej linii, a Koreanki w dodatku dotknęły siatki.
13:15 - Sooji Han nie pomyliła się w ataku.
13:14 - Zuzanna Górecka przerwała serię punktową rywalek.
12:14 – dwa kolejne punkty dla Koreanek wypracowane przez Juah Lee.
12:12 – Stysiak pewnie kończy atak.
11:12 – Witkowska zatrzymana.
11:11 – Biało-Czerwone na moment przejęły prowadzenie, lecz nie potrafiły odskoczyć na większy dystans.
10:10 – autowa zagrywka Olivii Różański. Ten sam błąd ze strony Koreanek.
9:9 – Korneluk poza zasięgiem rywalek przy siatce.
8:9 – Koreanki znów wychodzą jednak na prowadzenie.
8:8 – a jednak był aut. Polki sprawdziły i miały rację.
7:9 - Seonwoo Lee skutecznie po prostej.
7:8 – trzeci skuteczny atak w wykonaniu Różański ze skrzydła.
6:8 – as serwisowy Minkyoung Hwang.
6:7 – pierwszy błąd Magdy Stysiak. Tym razem zaatakowała w aut.
6:6 – rywalki znów szybko się jednak rewanżują.
6:5 – soczysty atak Olivii Różański ze skrzydła.
5:5 - Minkyoung Hwang dobrze zaatakowała po skosie.
5:4 – skuteczny blok Kamili Witkowskiej.
4:4 - Juah Lee kończy ze środka.
4:3 – Stysiak ponownie nie do zatrzymania, kończy nad koreańskim blokiem.
3:3 – gorzej z zagrywką po polskiej stronie. Nieudany serwis Agnieszki Korneluk.
3:2 – Stysiak znów nieomylna w ataku.
2:2 – szczęśliwy punkt dla Koreanek. Nie zdążyły zareagować Polki.
2:1 – mocny i pewny atak w wykonaniu Magdaleny Stysiak.
1:1 – zepsuty serwis przez Joannę Wołosz.
1:0 – pierwsza udana akcja Polek. Olivia Różański pewnie po przekątnej!
Zaczynamy!
Dla porządku przedstawiamy jeszcze wyjściowy skład Koreanek: Sooji Han, Hye Seon Yeum, Juah Lee, Jeongah Park, Seonwoo Lee, Minkyoung Hwang, Dahye Han (libero).
Kibice głośno odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego razem z siatkarkami. Oby atmosfera w hali znów poniosła Biało-Czerwone do pewnego zwycięstwa.
Zawodniczki są już na boisku. Czas na hymny narodowe.
Polki rozpoczynają w następującym składzie:

W polskiej ekipie większych obaw nie widać. Atmosfera dopisuje.

- Polska jest wymagającym rywalem, szczególnie pod względem fizycznym. Wróciła Magda Stysiak i gra przeciwko niej może być problemem dla mojego zespołu. Na środku są też wysokie zawodniczki. Poza tym Joanna Wołosz jest moim zdaniem jedną z najlepszych rozgrywających na świecie - powiedział przed meczem z Polską trener Koreanek Cesar Hernandez.
Koreanki w dwóch wcześniejszych meczach przeciwko Dominikanie i Turcji nie wygrały nawet seta. Przeciwko Turczynkom miały ogromne kłopoty z przyjęciem zagrywki i seryjnie traciły punkty.
Wracamy już do głównego wydarzenia wieczoru z perspektywy polskich kibiców. Korea Południowa to czwarta drużyna igrzysk olimpijskich w Tokio, jednak obecnie jest zupełnie innym, znacznie słabszym zespołem niż przed rokiem, kiedy jego trenerem był Stefano Lavarini.
Przed momentem zakończyło się również drugie środowe spotkanie w polskiej grupie. Turcja pokonała Dominikanę po zaciętym meczu 3:2. Jak zauważył wysłannik Eurosportu, Krzysztof Srogosz, który z bliska przygląda się wydarzeniom w Gdańsku, taki rezultat jest na rękę reprezentacji Polski.

Terminarz, wyniki i tabele MŚ siatkarek możecie śledzić tutaj:
Tajki w środę potwierdziły już zresztą, że są mocniejsze, niż wynikałoby to z końcowego wyniku ich meczu z Polską. W trzeciej kolejce grupy B ograły Chorwację 3:0 (25:18, 25:13, 25:21).
Polki nie kryły dumy po wtorkowym zwycięstwie z Tajlandią w Ergo Arenie. Mogliśmy obawiać się tych rywalek po ich niespodziewanej wygranej z Turcją, ale w żadnym secie nie zdołały one zagrozić naszej reprezentacji.
Jeśli komuś umknęły ostatnie sukcesy polskich siatkarek, to przypominamy, że w trwających MŚ mają one już na swoim koncie dwa zwycięstwa: 3:1 z Chorwacją i 3:0 z Tajlandią. Ostatnie z tych spotkań odbyło się w Gdańsku, gdzie Biało-Czerwone pozostaną już do końca tej fazy turnieju.
Witamy w naszej relacji z trzeciego meczu reprezentantek Polski w mistrzostwach świata siatkarek 2022. W środę drużyna prowadzona przez trenera Stefano Lavariniego mierzy się z ostatnią ekipą grupy B, Koreą Południową.
Polska - Korea Południowa 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl