Siatkówka. Polska - Kanada: wynik meczu i relacja - Liga Narodów siatkarzy 2021

15/06/2021, 17:43 GMT+2

Kolejna, już ósma, wygrana Polaków w siatkarskiej Lidze Narodów. Tym razem bez straty seta pokonali Kanadę.

Ekipa trenera Vitala Heynena wróciła do gry po trzydniowej przerwie. W ostatnim meczu uległa Brazylii 0:3. - W naszej grze brakowało wszystkiego po trochu. Wydaje mi się, że dobrze serwowaliśmy, ale nie szło nam w obronie. Nie mogliśmy ich zablokować. Zagrali naprawdę dobre spotkanie – tłumaczył kapitan Michał Kubiak.
We wtorkowy wieczór czekał łatwiejszy rywal, choć Kanadyjczycy w pierwszym secie postawili się mistrzom świata. Po tym, jak zatrzymali Kubiaka, prowadzili 11:8 i w kolejnych akcjach utrzymywali przewagę. Po asie serwisowym Sharone'a Vernona-Evansa było nawet 15:11.

Na kłopoty Leon

Polacy z czasem odrobili straty. Po bombie (131 km/h!) Wilfredo Leona z zagrywki objęli prowadzenie 17:16. Walka toczyła się punkt za punkt, ale końcówka należała do Biało-Czerwonych. Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski zablokowali Nicholasa Hoaga, po chwili Leon zbił piłkę po złym przyjęciu rywali. Było 23:20. Dwa brakujące punkty zdobyli Kubiak i Nowakowski. Polacy wygrali do 22.
W drugim secie prowadzili przez większość czasu, osiągając w pewnym momencie trzypunktową przewagę (13:10), ale po efektownym bloku na Leonie zrobiło się po 16. Po asie serwisowym Vernona-Evansa było 17:18.
Ale Biało-Czerwoni mogli liczyć na Leona, który zdobył dwa punkty z rzędu po zagrywce (21:19). Decydującym momentem był jednak autowy atak Johna Perrina. Kanadyjczycy mogli wyrównać na po 23.
Polakom się upiekło, zwyciężyli ostatecznie 25:23.
W trzeciej partii faworyci szybko odskoczyli na kilka punktów. Kanadyjczycy ambitnie walczyli, ale Polacy dopełnili formalności – 25:19.
Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Kubiak (16) i Leon (14), dla przegranych Vernon-Evans (16).

Każdy z każdym

Polacy odnieśli ósme zwycięstwo w rozgrywkach (przy dwóch porażkach). W tabeli Ligi Narodów zajmują drugie miejsce. Prowadzi Brazylia, Kanada jest 13. (bilans 2-8).
W środę rywalem Biało-Czerwonych będzie Japonia.
W tegorocznej Lidze Narodów bierze udział 16 drużyn, które rywalizują systemem każdy z każdym. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zakwalifikują się do Final Four (26-27 czerwca). Wszystkie mecze rozgrywane są w Rimini.
Polska - Kanada 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)
Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Paweł Zatorski (libero) - Maciej Muzaj.
Kanada: Tyler Sanders, Lucas van Berkel, Arthur Szwarc, John Gordon Perrin, Nicolas Hoag, Sharone Vernon-Evans, Steven Marshall (libero) - Ryan Sclater, Stephen Maar, Graham Vigrass.
Autor: kz/łup / Źródło: eurosport.pl