Siatkówka. Polska - Grecja: wynik na żywo i relacja live - ME siatkarzy 2021

05/09/2021, 17:30 GMT+2

Polska - Grecja w siatkówkę. Biało-Czerwoni wygrali trzeci mecz na mistrzostwach Europy. Niepokonana jak dotąd nasza reprezentacja pokonała 3:1 najsłabszą ekipę w grupie. Tak mecz grupy A Grecja - Polska relacjonowaliśmy w eurosport.pl.

My za dzisiaj dziękujemy. Jutro mecz z Belgią. Do przeczytania.
U piłkarzy 7:1, u siatkarzy 3:1. Niby było okej albo bardzo okej, ale pozostaje niesmak po obu meczach.
Kończymy na dzisiaj ten mecz i przejmujemy prowadzenie w grupie A. O reszcie, zwłaszcza o trzecim secie problemach w czwartych, zapominamy. Najważniejszy jest końcowy sukces.
Mamy w końcu i to, czego oczekiwaliśmy. Wygrywamy 26:24, a cały mecz 3:1.
Challenge nie przyniósł oczekiwanego - przynajmniej dla Greków - efektu. Nie było nieczystego zagrania. 24:25.
Jest jeszcze bardziej nerwowo. Fabian Drzyzga zagrywa nieczysto? Przekonajmy się, trener Greków bierze challenge.
Theodoros Voulkidis przedłuża emocje tego meczu i nasze - nie oszukujmy się, przy takim rywalu niepotrzebne - nerwy. 24:24.
Polacy zaatkowali dwukrotnie. Dwukrotnie skutecznie. Odpowiedział też dwa razy. Tak, dokładnie ten pan, o którym myślicie - Zopuani. 21:21.
No i stało sie to, czego obawialiśmy się najbardziej. Jest remis po kolejnej udanej próbie Zoupaniego. 18:18.
Niestety nie na długo ten spokój. 14:15 po tym, jak Kurek wpada w siatkę.
I to wszystko na przestrzeni mniej niż kwadransa. Piłkarze już się przebudzili i odpowiedzieli golem. Siatkarze też są bliżej wygranej. Teraz kolejny własny błąd Greków. 10:13.

Leon zaatakował na dwa podejścia, ale swój cel osiągnął. 8:12.
Niestety nie wyglądało to dobrze. Także statystycznie. W secie czwartym jest już lepiej. Teraz Kurek przebija się przez grecki blok i jest dosyć spokojnie. 8:10.

Błąd podwójnego podbicia po stronie greckiej. 4:6.
Na szczęście tamte problemy są juża poza naszymi głowami. Przynajmniej teraz. Szybkie 4:1 po m.in. dwóch blokach Leona.
Dlaczego właściwie przegraliśmy tego seta. Zaczęliśmy prezentować się coraz bardziej niepewnie, a Grecy łapali wiatr w żagle. Konkretnie jeden z nich. Zgodnie z naszymi zapowiedziami Zoupani prezentuje się znakomicie. 10 pkt w trzecim secie.
Na długo ten kontakt nie został utrzymany. Stavros Kasampalis kończy kolejną akcję w tym secie. 25:20. Grecy wygrywają tego seta.
Łapiemy coraz bliższy kontakt po bombie Leona z dystansu. 22:19. Czas dla Greków.
Dalej pięciopunktowa różnica po pigułce Zoupaniego z prawego skrzydła. 22:17.
Niestety teraz odchodzą nawet na większą o dwa punkty zaliczkę. 20:15. Zepsuty serwis Tomasza Fornala.
Kiwka Kurka na lewym skrzydle. Grecy dalej mają mimo to względnie bezpieczną przewagę. 16:13.
Tego właśnie impulsu poszukiwaliśmy i potrzebowaliśmy. Nikos Zoupanis złapany na podwójnym bloku. Wygląda to coraz lepiej. 15:12.
Jest coraz gorzej, Heynen potrzebuje więc kolejnych wzmocnień. Na parkiecie Kurek i Fabian Drzyzga, który zna klimat greckiej siatkówki. W latach 2017-2018 spędził sezon w Olympiakosie. 15:9.
Liczymy na małą zmianę w stylu i efektach gry, przypominając sobie, jak wyglądało to w secie drugim. Tymczasem już 14:7.

Popełniamy kolejny błąd, robi się już 12:7, więc Heynen potrzebuje impulsu z ławki. Wilfredo Leon na ratunek.
Tym razem w aut z serwisu Aleksander Śliwka. Zaczyna się robić coraz niebezpieczniej. 10:5.
Kolejny błąd w tej partii. Kaczmarek serwuje w siatkę. 5:2.
Polacy znów bardzo rozkojarzeni na początku seta. 3:1 po tym, jak na bloku złapany został Semeniuk.
Przerwa także w innym meczu reprezentacji Polski. Piłkarze prowadzą 4:0 w San Marino. Obie ekipy są już malutki krok od zwycięstwa. Przy okazji zapraszamy też na kolejny live na łamach eurosport.pl.

Wykorzystujemy drugą piłkę setową i jesteśmy już tylko 25 punktów od wygranej w tym spotkaniu. 22:25.
Ależ wejście teraz z drugiej linii Semeniuka. Kompletnie czysta siatka i potężna bomba. 21:23.
Nowy pomysł na grę poskutkował. Prowadzimy 22:20, a Grecy biorą przerwę techniczną.
Kaczmarek omija blok rywali, a w polskiej drużynie czas na kilka zmian. Na parkiecie m.in. Bartosz Kurek. 19:19.
Nowakowski skutecznie atakuje z kontry. Znów remisujemy - teraz 17:17.
Oto garść statystyk z pierwszego seta. W drugim zapowiada się na wyrównaną walkę do ostatnich akcji. 15:15 po ataku Bieńka ze środka.

Powoli odrabiamy straty i wychodzimy względnie na prostą.. Kaczmarek kolejny już dziś raz ze skrzydła i doprowadza do remisu. 12:12.
Tym razem skuteczna kiwka Protopsaltisa. 10:8. Coraz więcej niepewności w grze Polaków, podczas gdy Grecy rozkręcają się z akcji na akcję.
Niestety w naszej grze pojawia się coraz więcej błędów i niepewności. Charalampos Andreopoulos ze skrzydła. 8:5.
Teraz już jednak tak pewnie się nie prezentujemy. Giorgos Petreas bardzo pewnie omija polski blok i wyprowadza Greków na pierwsze prowadzenie od dłuższego czasu. 5:4.
Amatorskie nagranie jednego z kibiców. Nasi zawodnicy z podobną pewnością siebie na parkiet wchodzili jak się na nim prezentują. W drugim secie prowadzą już 3:1 po udanym ataku Kamila Semeniuka.

Tak też się stało. Kolejny dziś własny błąd Greków i schodzimy na pierwszą poważną przerwę z poczuciem kompletnej dominacji. 15:25. Wygrywamy pierwszego seta.
Cały czas trzymamy się bardzo bezpiecznej przewagi. 12:22 po udanym bloku Bieńka. Za chwilę (oby!) kończymy tego seta.
Zastanawialiśmy się, czy te słowa, których użyliśmy, nie były przesadą. No i nie były. Trzeci (!) już dziś as serwisowy Mateusza Bieńka. 11:20.
Tym razem znakomicie, potężnie Piotr Nowakowski. Na razie, poza słabym początku, Grecy sa dla nas żadnym rywalem. 11:15.
Łukasz Kaczmarek spokojnie, efektownie kończy piłkę źle wybitą przez Greków. 10:13.
Atanasis Protopsaltis przestrzelił atak z prawego skrzydła. Prowadzimy 10:7.
Piąty kolejny punkt zdobyty przy serwisie Kaczmarka. Przechodzimy na pierwszą dziś przerwę techniczną. 5:8.
Ależ as serwisowy Łukasza Kaczmarka. Polacy próbują wyjść na prostą po kiepskim początku. 5:5.
Atanasis Protopsaltis przebija się przez blok Polaków. Szybko zrobiło się 3:1 dla Greków.
Zaczynamy!
Kaczmarek, Bieniek, Śliwka, Semeniuk, Nowakowski, Łomacz - oto pierwsza szóstka na dziś.
Hymny za nami. Za chwilę zaczynamy, mamy nadzieję, prawdziwe, siatkarskie show.
Obie ekipy wychodzą już na parkiet. Zaraz usłyszymy hymny.
Z powodu przedłużającego sie występu Ukraińców i Portugalczyków mecz naszej reprezentacji minimalnie przełożony. Zawodnicy wyjdą na parkiet ok. 20:40.
Jak wygląda obecnie sytuacja grupowa? Liderem są Serbowie przed Polakami. Miejsca zapewniające awans do kolejnej rundy okupują jeszcze Ukraińcy i Belgowie.
Ukraina i Portugalia, dwie drużyny z naszej grupy, mają swoje starcie za sobą. Pierwsza z druzyn wygrała właśnie 3:2.
Nikos Zoupani - zapamiętajcie to nazwisko. To największa gwiazda reprezentacji naszych dzisiejszych rywali.

Polska: Nowakowski, Kaczmarek, Kurek, Leon, Wojtaszek, Drzyzga, Kubiak, Śliwka, Semeniuk, Zatorski, Bieniek, Kochanowski, Fornal, Łomacz - tak prezentuje się pełny skład naszej reprezentacji na mistrzostwa. Kto znajdzie się w pierwszej szóstce?
A nasz selekcjoner? Jak zwykle dążący do perfekcji.
Wczoraj naszym zawodnikom - pomimo trudów spotkania - humory dopisywały. Jak będzie dzisiaj?

Wydaje się, że Grecy nie powinni sprawić wielu problemów naszym kadrowiczom. Na ME zagrali dwa mecze, ugrali tylko jednego seta i są na ostatnim miejscu w grupie. Polacy zajmują pozycję wicelidera i jeśli dziś wygrają, wskoczą przed pierwszych obecnie Serbów.
Wczoraj w Krakowie nasi kadrowicze musieli się namęczyć, ale swój cel osiągnęli. Serbię ograli 3:2.
Dzień dobry. Wielu kibiców zastanawia się nad dzisiejszym meczem innej reprezentacji Polski, tej piłkarskiej, aczkolwiek my zerkamy na kolejny mecz drużyny Vitala Heynena na siatkarkim Euro. Zapraszamy na relację live.
GRECJA - POLSKA 1:3 (15:25, 22:25, 25:20, 24:26)
Autor: mb/TG / Źródło: eurosport.pl