Siatkówka. Polska - Finlandia: wynik na żywo i relacja live - ME siatkarzy 2021

11/09/2021, 18:18 GMT+2

Polscy siatkarze nie dali szans Finlandii w 1/8 finału mistrzostw Europy. W sobotę w ERGO Arenie wygrali 3:0 i pewnie awansowali do najlepszej ósemki turnieju. Tak relacjonowaliśmy spotkanie w eurosport.pl.

Na dziś to już wszystko - dziękujemy za wspólną relację i do zobaczenia na eurosport.pl!
Na kolejne spotkanie, w ćwierćfinale, zapraszamy na wtorek. Rywalem Biało-Czerwonych będą Rosjanie
Szybkie to było zwycięstwo i szybki awans Biało-Czerwonych do ćwierćfinału mistrzostw Europy
25:14. KONIEC! Wygrywamy trzeciego seta i całe spotkanie i pewnym krokiem wchodzimy do ćwierćfinału mistrzostw Europy!
24:14. Ale i błędem odpłacają się Finowie, zatem piłka meczowa numer 1!
23:14. Jeszcze jeden błąd Polaków. Coś nie mogą zakończyć tego meczu Biało-Czerwoni
23:13. Śliwka nie dał rady wykończyć kontry i Finowie dostają jeszcze tlen...
23:12. As serwisowy Łukasza Kaczmarka! Wszystko wychodzi teraz Polakom
22:12. Znakomita kiwka Tomka Fornala i już tylko trzy punkty do zakończenia meczu!
21:12. Autowy atak Finów. Nie chcą dać wyjść naszym rywalom Polacy z 15 punktów w tym secie. Chcą z przytupem awansować do najlepszej ósemki mistrzostw Europy
20:12. Pięć punktów do awansu Polaków do ćwierćfinału mistrzostw Europy!
19:12. Finowie jeszcze nie kapitulują
19:11. Kaczmarek! Gramy swoje, jedziemy po ćwierćfinał!
18:11. Selekcjoner reprezentacji Finlandii bierze jeszcze jeden czas - już pożegnalny
17:11. W Ergo Arenie zaczęły się chóralne śpiewy, które nie skończą się już do końca meczu!
16:11. Cieszą się Finowie z kolejnych punktów jak dzieci. Oni chcą skończyć te mistrzostwa w jak najlepszym stylu
15:9. Jokela też w siatkę z zagrywki. Punkt dla Polaków
14:9. Psuje zagrywkę Kurek
14:8. Leon obok bloku i Polacy cieszą się z kolejnego punktu
13:8. Nerwowo Polacy i kolejną chwilę chwały mają teraz Finowie
13:7. Kolejny gwóźdź Bartosza Kurka. Już trochę za nimi zatęskniliśmy
12:6. Czas dla trenera reprezentacji Finlandii, który cały czas próbuje motywować swoich siatkarzy
9:5. Nie zdążył z asekuracją Kurek i z piątego punktu w secie mogą się cieszyć Finowie
9:4. Pewnie, coraz pewniej Polacy kroczą po zwycięstwo
8:4. Mocno Bartosz Kurek o potrójny blok i coraz bardziej komfortowa sytuacja Polaków. Za kilkanaście minut tu będzie po wszystkim!
6:3. Rozkręcają się Polacy. Już odskoczyliśmy na trzy punkty. Pełna mobilizacja po biało-czerwonej stronie
3:1. Na razie trzeci set układa się dużo lepiej niż drugi, w którym Polacy długo nie mogli złapać właściwego rytmu. Teraz wszystko układa się zgodnie z planem
1:0. I zaczynamy go od prowadzenia!
Zaczynamy trzeciego seta!
Parę chwil oddechu i wracamy na trzecią i oby ostatnią partię w meczu Polaków z Finami
25:16. Partię drugą wygrywamy w takim samym stosunku jak pierwszą i wielkimi krokami zbliżamy się do ćwierćfinału mistrzostw Europy
24:16. Jeszcze nie koniec. Wpada w siatkę jeden z naszych
24:14. Zabawa trwa! Będzie pierwsza piłka setowa dla Polaków w tej partii
23:14. Dwa do końca
22:14. Wybronili się Finowi. Może i w tym secie wyjdą z piętnastu punktów
22:13. Bieniek! Perfekcyjni w ostatnich minutach są Polacy. Już nic złego w tym secie nie ma prawa im się stać!
21:13. Kaczmareeeeeeeek! Znakomity blok i odbieramy Finom chęć do gry
20:13. As serwisowy! Niesie teraz doping polskich siatkarzy
19:13. Powoli zamykamy drugą dziesiątkę punktów w drugim secie
18:12. Jukela jakimś cudem przebija się przez polski blok. Finowie jeszcze się nie poddają
18:11. Bardzo wysokie prowadzenie polskiej drużyny, w związku z czym o czas prosi trener reprezentacji Finlandii
16:10. Pogubili się trochę w tej akcji Polacy, ale od czego jest Leon! Rośnie przewaga Biało-Czerwonych
15:10. Kurek! Pokazał się w końcu w tym secie ze świetnej strony
13:8. Piękna akcja całego polskiego zespołu, szczególna brawa dla Wojtaszka, który popisał się fenomenalną obroną
12:8. Piąty punkt z rzędu dla naszych. Takich serii trzeba!
Meksykańska fala na trybunach. Fantastyczna atmosfera w Ergo Arenie
11:8. Szkoleniowiec reprezentacji Finlandii prosi o czas
10:8. No i coś się ruszyło. Dwóch punktów przewagi Polacy w tym secie jeszcze nie mieli
9:8. Tak jest! Świetna zagrywka Michała Kubiaka i to my na prowadzeniu! Ależ się cieszył z tej udanej akcji. Potrzeba takich motywacyjnych gestów
7:8. Nieregularni są w tym secie Polacy, cały czas dają prowadzić rywalom
7:6. A jednak! Punkt dla Polaków. Jeden z Finów nadepnął na linię
6:7. Zamieszanie na parkiecie. Wydawało się, że punkt zdobyli Finowie, ale we wszystko wmieszał się sędzia, który przyznał go Polakom. Nasi rywale proszą więc o challenge
6:6. Kochanowski wyrasta na pierwszoplanową postać w drugiej partii
5:4. Wreszcie, wreszcie! Kochanowski świetnie na bloku i Polacy w końcu na prowadzeniu w drugim secie
3:4. I znów punkt z przodu Finowie
Leon opatrywany przez moment poza boiskiem, doznał jakiegoś otarcia, ale od razu wraca do gry
3:3. Zrehabilitował się teraz Leon. Kiwka nieudana, ale koniec akcji wyborny
2:3. Cały czas delikatnie z przodu Finowie. Na razie problemy z koncentracją Biało-Czerwonych
0:1. Zaczynamy od konieczności odrabiania strat
Czas na drugą partię. Po pierwszej jesteśmy mocno zbudowani postawą Biało-Czerwonych
25:16. TAK JEST! Pewne, spokojne, ani przez chwilę niepodlegające dyskusji zwycięstwo Polaków w pierwszej odsłonie rywalizacji o ćwierćfinał mistrzostw Europy. Oby tak do końca!
24:16. Pogubili się teraz Polacy, będzie potrzebna kolejna szansa na zakończenie seta
24:15. A teraz już czas na pierwszą piłkę setową dla Polski! "Ostatni! Ostatni!" - niesie się na trybunach
23:15. Finom udało się dociągnąć do 15 punktów w tym secie
23:14. Szczęście dopisało Polakom na zagrywce, piłka po siatce zaskoczyła Finów
22:14. Trzy punkty do końca. Wzmaga się doping na trybunach
21:14. Finowie oddają punkt z zagrywki
20:14. Pospieszył się z odbiciem Leon, przez co trochę pogubili się w obronie Polacy. W efekcie punkt zdobywają Finowie
20:13. Rozochocili się Biało-Czerwoni, ale tym razem błąd na zagrywce
20:12. Pięć do końca
Czas dla trenera reprezentacji Finlandii
19:12. Kochanowski na pełnym spokoju! Znakomity okres gry Biało-Czerwonych. Finowie coraz bardziej bezradni
18:12. Kibice na trybunach powoli odliczają punkty do końca pierwszego seta
17:12. Wchodzimy w decydujący moment seta, Polacy cały czas na bezpiecznym prowadzeniu
15:10. Okres gry punkt za punkt. Wszystko dzieje się tak szybko, że realizator momentami gubi wynik
14:9. Z prawej strony znów potężnie Bartosz Kurek
13:9. Skutecznie teraz po drugiej stronie Sivula
13:8. Skuteczny blok Leona!
12:8. Kochanowskiiiiiiii! Bardzo spokojnie i bardzo dokładnie. Znów bezpieczna przewaga Polaków
11:8. Wynik utrzymany
11:8. Punkt dla Finów, ale sprawdzamy, bo sytuacja stykowa
11:7. Gwoździa wbija Bartosz Kurek. 111,1 km/godz.!
10:7. Myli się Nowakowski na zagrywce
10:6. Najdłuższa akcja w meczu. Szansę mieli i Polacy, i Finowie. Ostatecznie nasi rywale zagrywają w aut, nie było dotknięcia, więc kolejny punkt dla nas
9:6. Odskakujemy!
8:6. Była seria Polaków, jest seria Finów. Wyrównuje się spotkanie w tym pierwszym secie
8:5. Finlandia wzięła się do odrabiania strat
Przerwa na żądanie dla selekcjonera reprezentacji Finlandii
8:3. Cztery punkty z rzędu i już pięć przewagi Polaków. Bardzo szybko siatkarze Heynena przejęli inicjatywę w tym secie
7:3. Bomba za bombą Biało-Czerwonych! Nie ma czego zbierać po kolejnych atakach Polaków
4:3. Autowy atak Finów, ale piłka po rękach Drzyzgi. Przyznają się Polacy do dotknięcia
ZACZYNAMY! Serwują Finowie
Selekcjonerem oczywiście Vital Heynen, witany w Gdańsku nie mniejszymi brawami niż siatkarze
Skład Biało-Czerwonych: Wilfredo Leon, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Paweł Zatorski
Na trybunach pełne 14 tysięcy kibiców. Jest też garstka fanów z Finlandii, ale nie ma szans, żeby przebili się przez gardła Biało-Czerwonych
A teraz już Mazurek Dąbrowskiego. Po ERGO Arenie niesie się gromkie "Jeszcze Polska nie zginęła". Siatkarze śpiewają razem z kibicami, którzy szczelnie wypełnili arenę mistrzostw Europy
Czas na hymny! Na początek swoją pieśń narodową odśpiewują Finowie
ERGO Arena już gotowa na rozpoczęcie fazy pucharowej mistrzostw Europy
Do starcia z Finlandią pozostało już niewiele czasu. Polscy kibice liczą, że nasi siatkarze w dobrym stylu poradzą sobie z tym rywalem.
Polacy chcą się rozkręcać na mistrzostwach Europy i grać równie skutecznie, jak Francuzi na igrzyskach olimpijskich. To im niestety Biało-czerwoni ulegli w Tokio w ćwierćfinale imprezy.
Szkoleniowiec Biało-Czerwonych jest także zadowolony, że jego podopieczni potrafili sobie radzić w trudniejszych momentach turnieju, jak chociażby w spotkaniu z Grecją.
Trener Polaków Vital Heynen jest zadowolony, że zagra z Finlandią.
W ostatnim meczu fazy grupowej Biało-Czerwoni pewnie pokonali Ukrainę.
Witamy Państwa na meczu Polska - Finlandia w 1/8 finału siatkarskich mistrzostw Europy. Rywalami niepokonanych dotąd Biało-Czerwonych będzie czwarta drużyna grupy C. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30.
POLSKA - FINLANDIA 3:0 (25:16, 25:16, 25:14)
Autor: dasz/łup / Źródło: eurosport.pl