Siatkówka. Polska - Dominikana: wynik na żywo i relacja live - Liga Narodów siatkarek 2021

02/06/2021, 15:40 GMT+2

Polska przegrała 1:3 z Dominikaną w Lidze Narodów siatkarek. Był to szósty mecz Biało-Czerwonych w tych rozgrywkach. Tak relacjonowaliśmy spotkanie w eurosport.pl.

My za dzisiaj dziękujemy. Do przeczytania w kolejnych relacjach na łamach naszego serwisu.
No cóż, spotkanie raczej do zapomnienia. Chyba że potraktujemy je jako przede wszystkim naukę. Jest z czego wyciągać wnioski.

To nie było nasze popołudnie. Za dużo błędów, za dużo niedokładności, za dużo momentów, w których przecież raczej tylko solidne Dominikanki przejmowały mecz.
Piłka meczowa perfekcyjnie zakończona. As serwisowy De La Cruz. Czy mogliśmy prosić o lepszą puentę tego meczu?
Ach, teraz mało brakowało, a znowu mielibyśmy punkt po bloku. Piłka jednak minimalnie w aut. 21:24. Piłka meczowa dla Dominikanek.
Ha! Coś niebywałego. Martinez zatrzymana na podwójnym bloku i robi się już tylko 21:23. Dwa punkciki.
Przebudzenie Polek. Bardzo późne, ale jednak. 19:23 po kontrze Łukasik. Być może uda się tutaj powrócić z bardzo dalekiej podróży. Najważniejsze to wierzyć.
Stysiak ponownie w aut, mecz nie wymyka się, a już się wymknął spod kontroli. 15:22, powoli czekamy na decydujące punkty.
Raczej nic... 13:20 po ataku Martinez i Dominikanki właściwie już wygrały ten mecz. Zostało jedynie dopełnić formalności. Polki zagubione.
Nawet najlepsza zawodniczka jest już myślami poza parkietem. Stysiak daleko w aut. 12:18. Czy coś jesteśmy jeszcze tu w stanie ugrać?
Rozbite Polki już jako drużyna. Rani nas De La Cruz co i rusz serwisem. Teraz kolejna źle przyjęta bomba, która poskutkowała spokojnym ścięciem bez bloku. 11:16...
Niemożliwa jest dzisiaj ta De La Cruz. Teraz potężnie serwuje, nie do przyjęcia dla Łukasik. 95 km/h i wynik 11:14.
Znowu bałagan na naszej połówce, dziewczyny nie dogadały się w kwestii przyjęcia bezpańskiej piłki, którą ratowały już za pięć dwunasta. Skończyło się bezsilnym nadzianiem na atak z kontry środkowej Dominikany. 10:12.
Wiele zamieszania na naszej połówce parkietu. Łukasik zatrzymana na pojedynczym bloku przez De La Cruz, Nawrocki bierze przerwę na żądanie. 7:10.
Klaudia Alagierska zatrzymana na siatce. Znów odzyskują przewagę Dominikanki i schodzą na przerwę techniczną bliższe wygranej. 6:8.
Łukasik inteligentnie atakuje teraz nad blokiem rywalek. Wyszło skutecznie - wynik 6:6.
Martinez zatrzymuje Kąkolewską na pojedynczym bloku. Coraz mniej nadziei i ambicji na kolejne minuty gry... 2:4.
Początek czwartego seta taki, jak koniec trzeciego. Pełen błędów naszych zawodniczek. De La Cruz kolejny raz wykiwała polski blok i trafia na 2:1.
Czemu to się musiało tak skończyć? Błąd przejścia na koniec trzeciego seta, którego przegrywamy do 26. Zaczyna to wyglądać coraz gorzej.
Było teraz sporo emocji w ostatniej akcji. Blok Polek, niepewna sytuacja i challenge - piłka poza parkietem. Remis po 25.
Brawo, Magda. Stysiak kolejny raz po skosie z prawej flanki. 20. jej punkt dzisiaj i mamy stan 23:22.
Jedna z najdłuższych dziś akcji kończy się kolejnym udanym atakiem De La Cruz. Tym razem obity polski blok. 20:21, Dominikanki prowadzą. Nawrocki ponownie bierze przerwę na żądanie.
U nas najlepiej wygląda dziś Stysiak. U rywalek De La Cruz, która większość akcji kończy potężnymi zbiciami. Nie inaczej było tym razem. 19:19. Trener Nawrocki bierze czas.
Któżby inny? Stysiak po skosie i prowadzimy 18:16. Set wchodzi w decydującą fazę.
Magda Stysiak zdobywa kolejny już dzisiaj punkt. Tym razem niekonwencjonalnie, oburącz, po skrócie. 17:15.
Z problemami, ale wreszcie wychodzimy na przerwę techniczną. De La Cruz w aut z serwisu i zrobiło się 16:13.
Jeszcze chwila i sumiennie budowana przewaga pójdzie w zapomnienie. Teraz prosty serwis Martinez źle przyjęty i zrobiło się już tylko 13:11.
Zachowujemy bezpieczną, czteropunktową przewagę. 12:8. De La Cruz dotyka siatki.
Dobrze wykonany atak po prostej Stysiak i zdobywamy kolejne punkty. 10:6.
Trochę czekały Biało-Czerwone, aby wejść w przerwę techniczną, ale w końcu się doczekały. Stysiak z prawego skrzydła i jest 8:4.
Górecka znakomicie z kontry i jeszcze bardziej podkręcamy tempo. 7:2.
W ten set Biało-czerwone weszły wyraźnie podrażnione. Już prowadzą 4:1.
Przegrywamy tę partię. 22:25. Mecz nabiera rumieńcow.
Klaudia Jagielska przegrywa przebitkę pod siatką, po chwili zagrywa źle, płasko na naszej połówce. Piłka niestety spada na parkiet. 22:23.
Martyna Łukasik niespodziewanie, z asem serwisowym. Zrobiło się 21:22 i trener Dominikany bierze czas. Ten drugi set wciąż nie jest odpuszczony.
Niepewny ten drugi set w wykonaniu Polek. Teraz przeciętny serwis, które kontra po bloku kończą przeciwniczki. 19:22. Trzy punkty od trzeciego seta.
Fanstastyczny, podwójny blok Polek, na który nadziewa się jedna z rywalek. Mamy remis 18:18.
Po bardzo dobrym przyjęciu za chwilę atakujemy w aut. Znowu brak powtarzalności. 16:18.
Stysiak dwie akcje z rzędu z błędem. Najpierw serwis w siatkę, teraz atak w aut. 15:16. Mamy przerwę techniczną.
Brayelin Martínez trafia w siatkę ze skrzydła i Dominikanki znów tracą nieznaczne prowadzenie. 14:14.
Łukasik świetny, sprytny serwis pomiędzy dwie rywalki. Remis po dwanaście.
Na nasze nieszczęście, trzy razy z rzędu Polki zagrały dosyć przeciętnie na przyjęciu, co poskutkowało... trzema kolejnymi punktami dla rywalek, które prowadzą już 11:10. Trener Nawrocki bierze czas.
Martyna Łukasik perfekcyjnie z prawego skrzydła. Wygrywamy 10:8.
Teraz Dominikanki odpłacają nam kolejną niedokładnością, tym razem przy własnym serwisie. 8:7 i schodzimy na przerwę techniczną.
Znów początek meczu i znów mieszamy świetne akcje z nieudanymi. Teraz Górecka źle oceniła lot piłki w prostym serwisie rywalki, który zagrała poza parkiet. Remis 7:7.
Bethania de la Cruz potężnie, przez polski blok i Dominikana wyrównuje stan rywalizacji po kilku lepszych akcjach naszych zawodniczek. 5:5.
Aj, to nie tak miało wyglądać. Teraz Martinez przyzwoity, ale tylko przyzwoity serwis, który kończy się złym przyjęciem Łukasiak. Dominikanki prowadzą pierwszy dziś raz. 2:1 w drugim secie.
Rzeczony punkt, co prawda na raty, ale zdobywamy. 25:22 i pierwszy set dla Biało-Czerwonych. Brawo.
Kąkolewska bardzo przytomnie na bloku wykorzystuje błąd jednej z rywalek. Jesteśmy tylko jeden punkt od wygrania seta. 24:21.
Magdalena Stysiak mocno, po bloku. Jest 22:20.
Niestety - nie potrwała długo ta strefa komfortu. Trzy akcje dla zawodniczek znad Morza Karaibskiego i zrobił się remis 18:18.
Błąd rywalek w przyjęciu po serwisie Góreckiej i wreszcie mamy trochę większą strefę komfortu. 18:15.
Górecka kończy akcję kiwką z lewego skrzydła. Na drugą przerwę techniczną schodzimy ponownie z delikatną przewagą. 16:14.
Jineiry Martínez kończy dwie kolejne akcje i Dominikanki doprowadzają do remisu. 13:13.
Agnieszka Kąkolewska potwierdza to, o czym pisaliśmy. Zagrywa w siatkę z serwisu. 11:10.
Podopieczne Jacka Nawrockie grają falami. Albo bardzo pewnie i zdecydowanie, albo seriami popełniając błędy. Teraz jedna z rywalek przebija się przez blok. Mimo to wynik wciąż dla nas. 9:8.
Ale znowu wracamy w dobrym stylu. Teraz podwójny blok i wychodzimy na przerwę techniczną, prowadząc do pięciu.
Seria błędów Polek, którą puentuje teraz Martyna Łukasik atakiem w aut. Prowadzimy już tylko 6:5.
Bardzo dobry początek meczu naszej drużyny. Zuzanna Górecka trafia na 6:2.
Dominikanki jak na razie grają bardzo niedokładnie. Zdążyły zepsuć już dwa serwisy. Polki mają też swoje problemy, ale prowadzą już 4:2.
Nowicka, Alagierska, Górecka, Stysiak, Kąkolewska, Łukasik, Stenzel/Jagła (libero) - takim składem rozpoczynają mecz nasze rodaczki.
Zaczynamy. Pierwszy gwizdek zabrzmiał w hali w Rimini.
Obie drużyny już zaprezentowane na parkiecie. Lada moment zaczynamy zabawę.
Po dzisiejszym meczu panie będą miały chwilę odpoczynku. Poza grą pozostaną przez trzy dni. W tym czasie w Lidze Narodów rywalizować będą panowie. Polki wrócą do gry 6 czerwca na mecz z Kanadą.
Dzisiejsze rywalki mają identyczny bilans. Wygrały z Koreą i Kanadą, przegrały z Belgią, Brazylią i USA.
Dziś fenomenalną formę potwierdziły Amerykanki, które wygrały już szóste spotkanie na sześć rozegranych. Nasze zawodniczki jeszcze na tego rywala czekają.

Polkom nie brakuje animuszu, czasem jednak trochę precyzji i spokoju.
Walczymy dalej. Mecz za trzy kwadranse.

Jak dotąd nasze zawodniczki wygrały z Włoszkami, potem zaliczyły dwie kolejne porażki z Serbkami i Turczynkami, następnie pokonały Koreę Południową, lecz we wtorek poległy uległy Belgijkom.
Jak na razie bilans naszych siatkarek w tegorocznej LN to dwa zwycięstwa i trzy porażki. Czas ten bilans wyrównać.
Witamy i zapraszamy na relację ze spotkania siatkarskiej Ligi Narodów kobiet.
POLSKA - DOMINIKANA 1:3 (25:22, 22:25, 26:28, 21:25)
Autor: mb / Źródło: eurosport.pl