Siatkówka. Japonia - Polska : wynik meczu i relacja - Liga Narodów siatkarek 2021

08/06/2021, 16:00 GMT+2

Kolejny dreszczowiec z udziałem polskich siatkarek w Lidze Narodów. We wtorek Biało-Czerwone świetnie rozpoczęły mecz z Japonią, ale to nie wystarczyło. Przegrały 2:3 (25:22, 25:22, 22:25, 23:25, 14:16).

Faworytem wtorkowego meczu w Rimini były Japonki. Reprezentantki tego kraju wygrały w tej edycji Ligi Narodów sześć meczów, a tylko dwukrotnie schodziły z boiska pokonane.
Polki radziły sobie gorzej. Wygrały tylko trzy z ośmiu spotkań.W poniedziałek po emocjonującym meczu przegrały w pięciu setach z Holandią.

Świetny początek, potem odrodzenie Japonek

Starcie z Japonią rozpoczęło się dla siatkarek Jacka Nawrockiego w najlepszy z możliwych sposobów. Dwa pierwsze sety wygrały w bliźniaczy sposób – do 22.
W trzeciej partii zespół z Azji zdołał się pozbierać. Tym razem to Polki zatrzymały się na 22 punktach.
Kolejna partia również nie poszła po ich myśli. Gra toczyła się punkt za punkt, jednak końcówkę lepiej wytrzymały Japonki. Od stanu 22:22 Biało-Czerwone zgarnęły tylko jeden punkt.

Kolejny przegrana w tie-breaku

O losach spotkania decydował więc tie-break. W nim walka również była zacięta.
Przy stanie 14:13 Japonki miały piłkę meczową, ale zawodniczki Nawrockiego zdołały się wybronić. Potem punkt znów zdobyły rywalki, stawiając Polki w kolejnej trudnej sytuacji.
Nadzieję na kolejne piłki w tym spotkaniu miała dać Magdalena Stysiak, ale niestety... przekroczyła linię trzeciego metra. Nawrocki poprosił jeszcze o sprawdzenie tej akcji. Powtórki potwierdziły jednak, że 20-latka popełniła błąd.
Oznaczał on porażkę w tym secie, a w konsekwencji w całym meczu 2:3.
Teraz polskie siatkarki czeka krótki odpoczynek. Następny mecz w Lidze Narodów rozegrają dopiero 12 czerwca. Wówczas ich rywalkami będzie reprezentacja Brazylii.
Polska - Japonia 2:3 (25:22, 25:22, 22:25, 23:25, 14:16)
Autor: Skrz/TG / Źródło: eurosport.pl