Siatkówka. Japonia - Polska: wynik i relacja - Liga Narodów siatkarzy 2021

16/06/2021, 14:49 GMT+2

Polscy siatkarze w środę pokonali Japonię 3:0 (25:14, 25:18, 25:19), odnosząc swoje 9. zwycięstwo w 11. meczu Ligi Narodów. Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Niemiec.

Japonia - Polska

We wcześniej rozegranych tego dnia meczach kolejne zwycięstwa na swoje konta zapisały wysoko notowane w tabeli Ligi Narodów Słowenia (3:1 z Australią), Serbia (3:0 z Bułgarią) oraz Rosja (3:1 z Argentyną).

Jak burza

Biało-Czerwoni w całej stawce ustępują jedynie Brazylijczykom, którzy za zakończenie poprzedniej serii spotkań ograli podopiecznych Vitala Heynena 3:0.
Polacy szybko zapomnieli jednak o tamtym niepowodzeniu. We wtorek nie dali szans Kanadyjczykom, ogrywając rywali bez straty seta, a w środowe popołudnie w takich samych rozmiarach pokonali reprezentantów Japonii.
Zajmujący 7. miejsce w tabeli zespół z Azji nie zagrał przeciwko mistrzom świata w najsilniejszym zestawieniu, przez co trudno było myśleć o sprawieniu niespodzianki.
Biało-Czerwoni rozpoczęli mecz w składzie: Muzaj, Łomacz, Semeniuk, Bieniek, Kłos, Fornal oraz Zatorski i szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Japończycy tylko na samym początku po dwóch skutecznych akcjach Otsuki mogli cieszyć się z minimalnego prowadzenia. W ich grze pojawiało się jednak zbyt wiele błędów, by liczyć na utrzymanie tego trendu. Na drugiej przerwie technicznej w otwierającym secie przewaga Polaków wynosiła już siedem punktów (16:9). Dobrze w ataku spisywał się przede wszystkim Muzaj i to właśnie on asem serwisowym zakończył pierwszą odsłonę, którą nasi reprezentanci wygrali aż 25:14.
W kolejnych setach Japończycy również nie potrafili znaleźć sposobu na odmienienie przebiegu rywalizacji. W drugiej partii drużyna prowadzona przez trenera Heynena doczekała się piłek setowych przy rezultacie 24:16. Wykorzystali trzecią szansę na zamknięcie tej części meczu po świetnym ataku Fornala.
W trzeciej i jak się okazało ostatniej odsłonie spotkania japońscy siatkarze fragmentami potrafili nawiązać nieco bardziej wyrównaną walkę. Po niezłej serii zbliżyli się nawet na odległość 2-3 punktów, ale im bliżej końca, tym bardziej zarysowywała się przewaga faworytów. Ostatecznie Japończycy przegrali tę partię 19:25 po nieudanej zagrywce w wykonaniu Takanashiego.
W czwartek Biało-Czerwoni zmierzą się w Lidze Narodów z Niemcami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 21.
Autor: jac/TG / Źródło: eurosport.pl