Siatkówka. Australia - Polska: wynik i relacja - Liga Narodów siatkarzy 2021

03/06/2021, 17:41 GMT+2

Reprezentanci Polski w siatkówce znakomicie zareagowali na ostatnią porażkę w Lidze Narodów. W czwartek zawodnicy prowadzeni przez trenera Vitala Heynena nie dali najmniejszych szans Australijczykom (3:0), odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w Lidze Narodów.

Polska w Lidze Narodów

Biało-Czerwoni do drugiego tygodnia zmagań w Lidze Narodów przystąpili z bilansem dwóch zwycięstw oraz jedną porażką na koncie. Gładko pokonali występujących w rezerwowym składzie Włochów 3:0, potem mistrzów Europy Serbów 3:1, ale na koniec ulegli Słoweńcom 1:3.
- Ta porażka na pewno boli. Z jednej strony dobry taki zimny prysznic, ale z drugiej wiemy, że każdy z nas walczy o to, by jak najlepiej zagrać w całym turnieju i pokazać Vitalowi, że jest zawsze gotowy, by jechać na igrzyska - zaznaczył Damian Wojtaszek.

Jak na treningu

W konfrontacji z Australijczykami trenerowi Heynenowi w wyjściowym składzie starali się zaimponować: Nowakowski, Kaczmarek, Drzyzga, Semeniuk, Fornal, Huber oraz Zatorski (libero).
Rywale Polaków przystąpili do tego spotkania bez zwycięstwa w tej edycji Ligi Narodów i trudno było spodziewać się, by w czwartek poprawili swój bilans.
Australijczycy tylko w początkowym fragmencie pierwszego seta dotrzymywali kroku naszym reprezentantom. Uważnie grający Polacy szybko odskoczyli jednak rywalom na bezpieczny dystans i nie oglądali się już za siebie. Pierwszej piłki setowej doczekali się przy prowadzeniu 24:14. Przeciwnicy zdołali nieco zminimalizować straty, lecz ostatecznie zakończyli tę odsłonę z dorobkiem 16 oczek.
Chwilę później okazało się, że i tak był to niezły rezultat z ich strony, patrząc na przebieg drugiego seta. Polacy znakomicie zaczęli tę część spotkania, nie pozostawiając żadnych złudzeń reprezentantom Australii. Wydawało się, że nasi rywale nie dobiją w tej partii nawet do dwucyfrowej liczby zdobytych punktów. Biało-Czerwoni w końcówce nie ustrzegli się kilku błędów, ale zamknęli drugą odsłonę efektownym wynikiem 25:10.
Polska - Australia w Lidze Narodów

Dobry tylko początek

Nieco większy opór ze strony Australijczyków obejrzeliśmy na początku trzeciego seta. Rozpoczęli oni nawet od prowadzenia 2:0, ale sytuacja na boisku szybko wróciła do normy. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili już z przewagą jednego oczka, którą sukcesywnie powiększali. Podopieczni Heynena zamknęli ostatnią partię wygraną 25:12.
Po starciu z Australijczykami polski zespół zmierzy się z dwoma najlepszymi drużynami LN 2019. W piątek po drugiej stronie siatki staną Amerykanie, którzy dwa lata temu zajęli drugie miejsce. W sobotę zaś Biało-Czerwoni spotkają się z triumfatorami poprzedniej edycji LN Rosjanami.
Polska - Australia 3:0 (25:16, 25:10, 25:12)
Autor: jac/PO / Źródło: eurosport.pl